Zatímco brněnští fotbalisté se snažili v reprezentační přestávce setřepat negativní atmosféru po třech druholigových porážkách v řadě, Koželuh se dočkal pozvánky do národního týmu do 21 let. „Kdybych nehrál pravidelně, nikdy bych se do týmu nedostal. Začal jsem nastupovat za Zbrojovku, což se pak projevilo i na nominaci, za kterou jsem velmi rád,“ uznal.

Předseda JmKFS Brno Vladimír Kristýn.
Rozhodli jsme se pro zachování kontinuity, vysvětluje Kristýn setrvání Šilhavého

V úterý si v Českých Budějovicích odbyl premiéru v dresu lvíčat, která v kvalifikaci mistrovství Evropy 2025 uhrála bezbrankovou remízu s Dánskem. O čtyři dny dřív čeští mladíci remizovali s Walesem 1:1 „Převažuje zklamání, z obou zápasů jsme chtěli minimálně čtyři body a máme jen dva, což je prostě málo. Ve druhém zápase můžeme být rádi za bod, když jsme hráli padesát minut v deseti,“ přiznal Koželuh, jenž nastoupil od první minuty na pravém kraji obrany.

Až den před utkáním se dozvěděl, že proti Dánsku naskočí. Chce se v mužstvu kouče Jana Suchopárka udržet. „Je to čistě na mně, zda budu podávat dobré výkony v klubu. Myslím, že by šance být mohla, pokud se mi bude dařit a budu se líbit,“ věděl Koželuh.

Zatímco v úvodní části sezony ve Zbrojovce sbíral starty jako střídající hráč, posledních pět druholigových utkání odehrál v základní sestavě. „Jsem rád, že mi trenér věří a doufám, že budu podávat dobré výkony, abych si místo v sestavě udržel,“ řekl obránce, který věří, že jeho absence proti Žižkovu bude ojedinělá.

V Brně hostuje z plzeňské Viktorie a ani po sestupu z nejvyšší soutěže nepřemýšlel, že Zbrojovku opustí. „Měl jsem chuť v Brně pokračovat. Je to velké město a Zbrojovka velký klub, který patří do první ligy. Chci pomoct k návratu,“ prohlásil jedenadvacetiletý zadák.

Peter Štepanovský je nejlepším střelcem béčka Zbrojovky.
V A týmu Zbrojovky nebylo místo, Štepanovský se vrátil do béčka. Válí a studuje

Druholigovou tabulku vede Vyškov, který po páteční výhře 1:0 v Jihlavě odskočil už na rozdíl jedenácti bodů od šesté Zbrojovky. „Myslím si, že nám schází i trochu štěstíčka, v minulém zápase jsem dostal červenou, předtím Adam Kronus. Věřím, že máme natolik silný tým, že to začne padat, budeme sbírat tři body a postupně se tabulkou dostávat výš a výš. Na konci sezony se nám snad splní sen, který jsme si dali,“ přál si Koželuh.