Na podzim plnil roli jasné brněnské jedničky a ve stejné pozici vstoupí také do jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kterou Jihomoravané zahájí v pátek. „Jistotu člověk nemá nikdy. Jsem rád, že se něco povedlo, někam směřujeme a můžu u toho být. Na jasnou jedničku jsem nikdy moc nehrál, vždy když jsem si to myslel, vrátilo se mi to zpátky. Udělají se dvě tři chyby a pozice je jiná,“ upozornil třiatřicetiletý gólman.

Berkovec ovšem svým spoluhráčům dodává potřebný klid. Ve třinácti podzimních utkáních obdržel jen deset branek, byť proti Vyškovu střídal kvůli zranění už po sedmadvaceti minutách.

Ve čtyřech kompletních duelech nedostal ani gól. „Zaplaťpánbůh máme bodů dost a potřebujeme na to navázat. Nuly mi jsou celkem jedno, hlavně ať vyhráváme, i když to bylo o gól, třeba v poslední minutě s Chrudimí,“ připomněl těsnou výhru 3:2.

Po skončení ročníku mu vyprší kontrakt, takže bezchybné výkony svou váhu určitě mají. „Furt jsme tým. Nuly jsou hezké, ale nikam se s nimi nedostaneme. I když to neříkám rád, je pro mě lepší výhra 3:2 než remíza 0:0,“ sdělil rodák ze západočeských Mariánských Lázní.

Zatímco na podzim mu kryl ve Zbrojovce záda Jiří Floder, po jeho odchodu na hostování do Chrudimi Berkovec tvoří tandem s Jakubem Šimanem. Ten přišel na hostování z Plzně. Dohlíží na ně trenér gólmanů Martin Doležal. „Floďa byl v pohodě, Šimi je taky, všichni tři s Ďolíkem si rozumíme, tréninky mají hlavu a patu,“ řekl Berkovec.

S TRENÉREM SI ROZUMÍ

Spolupráce s jedenačtyřicetiletým Doležalem mu vyhovuje. „Soustředím se, abych byl v pohodě a připravený. Ďolík chytal a ví, jaké to je. Když někdo hrál v kraji a dostal se k trenéřině, je to rozdíl. Hodně se spolu bavíme a řešíme věci,“ uvedl na adresu kouče, který v první lize také oblékal dres Zbrojovky.

V nejvyšší české soutěži Berkovec odchytal 135 utkání a získal titul s pražskou Slavií, jenže v minulé sezoně se Zbrojovkou sestoupil. Teď si užívá cestu za návratem. „Jsem vítězný typ, baví mě vyhrávat, prohrávat moc ne. V první lize to bylo složitější, ale musím říct, že ta soutěž nám chybí,“ podotkl brankář, který vyhrál i litevskou ligu s Žalgirisem Vilnius.

Brněnský celek vede tabulku o deset bodů před béčkem Sparty a Líšní. Do jarní části vstoupí v pátek od pěti hodin odpoledne domácím duelem s Prostějovem. „Strašně záleží na prvních třech zápasech s Prostějovem, Jihlavou a Líšní. Když naplno bodujeme, může to být v pohodě. Ale musíme vyhrát,“ nabádal Berkovec.

Na jaře pomůžou brněnskému celku i ofenzivní posily Filip Blecha s Jakubem Nečasem. „Udělali jsme hráče, které jsme asi potřebovali, mají kvalitu. Sehráli jsme hodně zápasů v přípravě, i když to bylo na umělkách, tak si to podle mě sedlo a hráli jsme fakt dobré duely. Na generálku bych nebral moc zřetel,“ zmínil vydřenou výhru 3:1 s Opavou.