Kdo by ale čekal, že se o strůjce jednoho z největších překvapení druhé ligy kluby poperou, je na omylu. Nabídky na líšeňské opory dosud nepřišly. „Zatím mě nikdo oficiálně nekontaktoval. Slyšel jsem jen, že o jednoho až dva hráče by mohl být zájem,“ poznamenal Hladiš.

Líšeň, kde většina hráčů kromě fotbalu má další zaměstnání, je v poslední době považována za odrazový můstek k ryze profesionálním smlouvám. Vždyť z východu Brna se do první ligy propracovali třeba Jan Hlavica, Adrián Čermák nebo Jan Hladík.

Naposledy před půl rokem se o Marka Matochu nebo Jakuba Kučeru zajímala prvoligová Opava, která však v příští sezoně bude nastupovat o patro níž. „V Líšni musíme počítat s tím, že nejlepší hráči budou odcházet za lepšími podmínkami do první ligy a musíme hledat další hladové hráče z nižších soutěží, kteří je nahradí,“ uvedl Hladiš.

Marek Střeštík ukončil profesionální kariéru v roce 2020, kdy opustil druholigový Prostějov.
Na startu trenérské štace. Do šesti let chci profilicenci, říká Střeštík

Ten přehnaný zájem o líšeňské fotbalisty před startem nové sezony ani neočekává. „Většina hráčů kádru má platné smlouvy. Dohoda je ale taková, že když přijde klub z první ligy s odpovídající nabídkou, nebudeme jim v přestupu bránit,“ ujistil Hladiš.

Rušno by nemělo být ani ve druhém směru. „Odchody i příchody mohou být v počtu do tří hráčů, k tomu můžou přijít na zkoušku jeden až tři mladí hráči, kteří jsou ve druhé lize zatím neznámí,“ podotkl Hladiš.

Tento trend je v Líšni běžný. Naposledy v zimě se pokusila do kádru začlenit forvarda Martina Vaďuru z Veselí nad Moravou, které hraje jihomoravskou B skupinu I. A třídy. Jeho zkouška ale nakonec nevyšla.

Líšeňští hráči i trenéři jsou nyní na dovolené. Letní příprava jim začíná 21. června. „Do tohoto termínu bych měl kádr rád uzavřený,“ poznamenal Hladiš.

OSUD HOSTOVÁNÍ

Otazník v současné době visí především nad hráči, kterým končí hostování. Už před rokem do kádru přišel útočník Marek Szotkowski z Viktorie Žižkov, v zimě pak Martin Zikl ze Zbrojovky Brno a Jan Šteigl z Prostějova. Ani jeden z nich se výrazněji do základní sestavy neprobojoval.

Líšeňští fotbalisté dostali po posledním utkání s Třincem pohár pro stříbrný celek druhé ligy. Jaké zápasy je k takovému úspěchu dovedly?
Jak vypadala cesta ke stříbru? Líšeň zářila v derby, zvládla i detektivku

Smlouvy hostujícím hráčům v brněnském celku vyprší ke konci června. „Zjišťujeme podmínky, za kterých jsou kluby ochotny hostování případně proměnit v přestup a podle toho rozhodneme, zda je v našem zájmu usilovat o jejich další působení v Líšni,“ vysvětlil Hladiš.

Ani pro novou sezonu totiž klub nehodlá měnit svou filozofii. „Na žádné drahé přestupy nemáme finanční prostředky, budeme opět sázet na kmenové hráče. Případně se budeme snažit kádr oživit kluky, kteří mají vztah k Brnu a mají zájem u nás hrát,“ zdůraznil předseda klubu Hladiš.

Pohled na uplynulou i příští sezonu:
Líšeňští fotbalisté v uplynulé sezoně skončili na druhém místě a na vítěze z Hradce Králové ztratili osm bodů. „Druhé místo Líšně ve druhé lize je něco, co je možno považovat za zázrak, ale také ocenění přístupu hráčů i realizačního týmu,“ uvedl předseda líšeňského klubu Karel Hladiš.
Jak bude podle něj těžké na výkony z ročníku 2020/2021 navázat? „Druhé místo podle mě nelze zopakovat, protože nás soupeři zatím nebrali moc jako konkurenci. Teď už budou a navíc sestupem tří mužstev z první ligy bude situace v soutěži zcela jiná. Budeme se ale nadále snažit překvapovat,“ dodal Hladiš.