Třeba po domácí výhře s Jihlavou 5:2 vyjádřil brněnský kouč Miloslav Machálek nespokojenost s hrou křídelních hráčů. „Zaměříme se na stranové pozice, kde bychom chtěli zvýšit konkurenci a trenérovi dát větší možnosti do jeho typologie hráčů,“ přiblížil Požár.

Na jaře svazovaly Zbrojovku především trable v obraně, kde často zaskakovali záložníci. „Měli jsme spíš problémy se zdravotním stavem hráčů než s jejich nedostatkem. Měli jsme jich dost, ale bohužel nám někteří vypadli na delší dobu ve chvíli, kdy už jsme na to nemohli reagovat,“ vysvětlil Požár.

14.7.2020 - domácí FC Zbrojovka Brno (červená) proti FC SB Vlašim (zelená)
Zbrojovka přejela Vlašim a zakončila sezonu bez domácí prohry. Po 23 letech

V týmu má nyní Zbrojovka šest obránců, z hostování by se měli vrátit Jakub Černín z Líšně a Petr Pavlík ze slovenského celku Pohronie. Na marodce se dlouhodobě nacházejí Juraj Kotula a Lukáš Kryštůfek. „Věříme, že v příští sezoně budou k dispozici, i když bude záležet na tom, aby se dostali do původní formy,“ řekl Požár.

Navíc šestatřicetiletému kapitánovi Pavlu Eismannovi skončí po sezoně smlouva a jeho budoucnost je zatím nejasná. Zkušený zadák před utkáním s Vlašimí připustil, že se jeho konec v Brně blíží. „Řekli jsme si, že si sedneme po sezoně a celou věc vyhodnotíme, takže jde o otázku příštích týdnů,“ nastínil Požár.

Vedení Zbrojovky v letošní sezoně už několikrát využilo spolupráce s městským rivalem z Líšně. Nyní může své čtyři bývalé spoluhráče napodobit i obránce Jan Hlavica. „V současné době jsem v kontaktu se Zbrojovkou,“ prozradil Hlavica.

Brněnské vedení odmítá do konce soutěžního ročníku konkrétní hráče komentovat. „Tohoto hráče bych asi nepotvrdil, ale má samozřejmě kvality, jde o zajímavé jméno,“ mlžil Požár.

Líšeň bavila sebe i diváky ofenzivním fotbalem a v prvních pěti duelech ani jednou neprohrála.
Gólové hody i četné rošády. Líšeň splnila záchrannou misi

Nad odchodem nejvíc vytěžovaného hráče letošní sezony přemýšlí i vedení Líšně. „Hlavica podává stabilně dobré výkony, proto může nějaká nabídka přijít. Je o něj určitě zájem, takže post stopera řešíme a právě místo lídra Hlavici potřebujeme jiného vůdce,“ poznamenal líšeňský kouč Milan Valachovič.

Pro šestadvacetiletého hráče je důležité, jak Brno dopadne v baráži. „Lhal bych, kdyby mi na tom nezáleželo. Je obrovský rozdíl hrát první, nebo druhou ligu. Ambice prostě mám, jsem připravený se posunout a chci si nejvyšší soutěž zahrát,“ pronesl Hlavica a dodal: „Samozřejmě přeju Zbrojovce, aby postoupila.“

V Líšni mu končí smlouva v létě 2021. „Dokud není něco hotové, neloučím se. A když zůstanu, vadit mi to nebude,“ dodal.