Brněnský celek nastoupil do zápasu v kombinované sestavě kvůli nabitému programu. Už necelých čtyřiadvacet hodin po zápase s Hostouní totiž na tým čekala generálka číslo dva – tentokrát na hřišti pražské Slavie. „Celkově musím ocenit přístup všech kluků, protože každého určitě může hlodat, že nenastoupí proti Slavii. Museli jsme to ale nějak rozdělit a oni se s tím popasovali jako profíci, utkání odmakali dobře,“ popsal Valachovič.

Vysoké měřítko snesl především první poločas. V něm Líšeň prolomila své střelecké trápení a v sedmatřicáté minutě vedla už 3:0. „Plánovali jsme, že nastoupí někteří zkušení hráči, aby pomohli mladým. To se povedlo, třeba Šimon Šumbera jeden gól dal a na další přihrál, prosadil se i Michal Bednář a Erik Otrísal. To jsou kluci, kteří už toho v první slovenské nebo druhé české lize mají odkopáno dost,“ podotkl líšeňský lodivod.

Ten zároveň jasně naznačil, že sestava ze sobotního utkání nemá do základní jedenáctky ani o trochu dál než hráči, kteří dostanou příležitost proti pražské Slavii. „Je nás osmnáct, všichni to musí brát jako profíci. Proti Hostouni nehráli kluci, kteří jsou na hraně, ale sestavu vždy volíme podle soupeře. Máme už nějaké automatismy, tak se rozhodujeme i podle nich,“ nastínil.

Už před víkendem trenér Valachovič naznačil, že sestava ještě není uzavřená. Jeho slova se potvrdila hned v sobotu, kdy Líšeň oznámila příchod dvaadvacetiletého gólmana Tomáše Vajnera, který naposledy působil v Jablonci. „Měli jsme ho tu na testech a už asi týden jsme věděli, že přijde. Jen jsme to nechtěli pouštět na veřejnost, než budou všechny detaily dotažené,“ ozřejmil kouč.

S příchodem nové akvizice je tak vyřešená situace v líšeňském brankovišti, kterou se vedení po odchodu Jana Vítka a zranění Vlastimila Veselého muselo zabývat. „Na testech jsme měli i Vadyma Shevchuka, ten už ale skončil minulý týden. Veselý se navíc začíná uzdravovat, pomalu už se zapojuje do chodu mužstva,“ doplnil Valachovič. Gólmanskou trojici tak bude tvořit Veselý a Vajner společně s Vojtěchem Markem, který odchytal celý zápas proti Hostouni.

SK Líšeň - Sokol Hostouň 4:1
Poločas: 3:0
Branky: 8. Otrísal, 28. Reteno, 37. Bednář, 90. Šumbera – 84. Kasík.
Líšeň: Marek – Daněk, Otrísal, Laczkó, Bednář – Minařík – Reteno, Džupenjuk (69. Rudyk), Rudyk (46. Ferlay), Šumbera – Zikl.