Po něm spílal Jakubu Šuralovi s Janem Sedlákem, že jejich počínání zasluhuje finanční postih. „Je to o opakujících se chybách. Vyplývají trochu z bohorovnosti hráče, který nepředvídá míru nebezpečí, a u jednoho se to děje opakovaně. Stalo se to na Žižkově a teď zase. U něj došlo k potrestání,“ sdělil Machálek. Neprozradil však, komu „flastr“ udělil.

ZMUCHLAT SOUPEŘE

close Pro zvětšení klikněte. info Zdroj: DENÍK zoom_in V pátek od sedmi hodin večer Zbrojovka v patnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na stadionu v Srbské ulici vyzve Prostějov. Mezi dvěma domácími střetnutími Machálek se svými svěřenci pracoval na zlepšení. „S klukama jsme dělali na věcech, které trošku shazují výkon, jaký jsme předváděli v úvodních třiceti minutách. Pak to bylo hazardování s přízní diváka, protože fanoušci chtějí vidět atraktivní fotbal celých devadesát minut, za to jsou taky hráči odměňování. Z naší práce v týdnu mám dobrý pocit,“ pronesl kouč.

Machálkovi vadilo, že jeho svěřenci za rozhodnutého stavu 3:0 polevili. „Proč se v tu chvíli honit? To je česká povaha. Vadí mi, že jsme soupeře nezválcovali, nezmuchlali. Chci, ať jsme dominantní celých devadesát minut. Utkání jsme nedohráli úplně poctivě až do konce. Jak říkal jeden z mých kolegů v realizačním týmu, divák si většinou pamatuje posledních deset minut, takže odcházel znechucený po tom, co jsme to předvedli,“ líčil brněnský trenér.

Polevení přiznává také stoper Šural. „První poločas byl super, potom jsme už nějak dohrávali. Ovšem k uspokojení nedochází ve fotbale jen v Česku, ale i jinde, hlava trošku vypne, když je zápas hotový. Soupeř v tu chvíli už absolutně nemá co ztratit,“ řekl obránce.

Trenér v dalším domácím zápase očekává, že jeho svěřenci nepoleví v útočné aktivitě, jako se stalo po půlhodině s Vyšehradem. „Pak jsme hrozně prodloužili přípravnou přechodovou fázi, už jsme nebyli přímočaří. Hráči nabíhali, ale míč nedostali. Když nabíhají pětkrát za sebou a někdo jim to tam nedá, pak se na to vyprdnou,“ popsal Machálek.

POTŘEBUJE BIČ

Náročný styl nového kouče Šuralovi vyhovuje. „Na mě je bič trochu potřeba, protože mám přesně tu českou povahu, že se trochu uspokojím,“ pousmál se zadák.

Prostějov míří do Brna ve formě, po dvou výhrách 2:1 se Žižkovem a v Hradci Králové doma remizoval 1:1 s Jihlavou. „Vždy se snažím odvést svou práci, ovšem Zbrojovka je pojem. Pro všechny hráče je utkání prestižní,“ vyhlížel duel prostějovský záložník Jan Koudelka.