Na cizím hřišti nastupují brněnští hráči uvolnění a s větší lehkostí překonávají defenzivu soupeře. „Kluci fotbal hrát umí, ale přijde domácí zápas, který musíme vyhrát a už jen slovo musíme samo o sobě vyvolává v některých brzdy,“ popisuje kouč Zbrojovky Pavel Šustr.

Zatímco na některé tlak nedoléhá, jiným svazuje nohy. „Máme tady hráče, kteří si primárně tlak vůbec nepřipouští a jsou schopní podávat výkony proti komukoli a kdykoli. Pak jsou tu hráči, které tlak domácího prostředí trochu svazuje. Náš nejdůležitější úkol je hráče uvolnit, aby byli schopní hrát,“ podotýká trenér.

Zápas podzimu proti sobě svede Blanensko a Brno.
Boskovice uvidí zápas podzimu. Blanensko v boji o první příčku vyzve Brno

Základ pro stoprocentní výkon představuje zdravé sebevědomí, které mohou brněnským fotbalistům pošramotit dvě domácí remízy s Varnsdorfem a naposledy Sokolovem. „Věřím, že ho mají. Zaměřuji pozornost hráčů na to, že trénují dobře, což je základ, aby byli sebevědomí. Podařily se nám výsledky venku, nevidím důvod, proč nemají být sebevědomí,“ upozorňuje Šustr.Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK

Své svěřence podporuje i v případě chyby, nevyčítá jim ztrátu míče. „Řešení herních situací nechávám na jejich zodpovědnosti. Jestliže se hráč do něčeho pouští s nejlepším úmyslem, nebudu mu přece vyčítat, že se pokusil. Důležité je, co se děje, když se mu to nepodaří, jestli znovu pracuje a snaží se situaci spravit. Pokud ano, nevidím důvod, proč mu něco vyčítat,“ vysvětluje kouč.

Své svěřence musí Šustr naladit k nedělnímu duelu, v němž musejí ukázat kvalitu proti sedmému celku tabulky. Zápas Zbrojovky s Vítkovicemi začíná v šest hodin večer na stadionu v Srbské ulici. „Čekám, že soupeř bude bránit z bloku. A že si vytvoříme daleko víc šancí, které proměníme,“ doufá trenér osmého týmu tabulky.

V posledním podzimním utkání krajského přeboru remizovaly Boskovice (modrá) se Startem Brno 2:2.
Duel prvního s druhým: Boskovice zachránily remízu se Startem minutu před koncem

Počítat už může s uzdraveným kapitánem Lukášem Magerou a do plného tréninku se zapojil dlouhodobý rekonvalescent Michal Škoda, jehož trápily potíže s tříslem a přitahovačem stehna. „Michal trénuje už čtrnáct dní. Samozřejmě je na něm pořád patrný herní výpadek. Uvidíme, zda ho k utkání vezmeme,“ sděluje Šustr.

Vítkovice ze čtyř říjnových utkání vytěžily sedm bodů a další chtějí z jihu Moravy. „Do Brna pojedeme s pocitem, že jsme dvě kola neprohráli. Budeme v pohodě a chceme tam bodovat,“ vzkazuje zkušený útočník Vladimír Mišinský.

Mauricijská badmintonistka Kate Foo Kuneová nastupuje v extralize smíšených družstev za nováčka SK Stavos Brno Slatina.
Postoupili rovnou o dvě soutěže výš. Slatina vstoupí do extraligy i s Afričankou