Zbrusu nová posila brněnského týmu. Lék, který má vyléčit střed zálohy aspiranta na postup ze druhé ligy zpět do první. Debut si pětadvacetiletý hráč odbyl doma v duelu s Ústí nad Labem, který skončil nerozhodně 2:2.

David Krška a jeho premiéra v áčku Zbrojovky:

Odehrané minuty: 78

Úspěšné přihrávky: 20

Pokažené přihrávky: 2

Úspěšné dlouhé přihrávky: 0

Pokažené dlouhé přihrávky: 1

Úspěšné driblinky: 5

Pokažené driblinky: 2

Centry: 3

Střely na branku: 1

Střely mimo branku: 0

Vytvořené gólové šance: 2

Neproměněná gólové šance: 1

Ve Zbrojovce fotbalově vyrostl, prošel všemi mládežnickými výběry, ale premiéry za áčko se dočkal až právě proti Ústí. „Nervózní jsem byl, nebudu skrývat že ne. Vždycky jsem toužil po tom být v kabině Brna a hrát za něho, což se mi poštěstilo. Jsem rád, že jsem neudělal žádné fiasko a nenahrál jsem třeba soupeři na gól,“ oddechl si po utkání. „Měl jsem strach, že udělám nějakou zásadní chybu,“ doplnil.

Černý scénář se nenaplnil. A naopak se prezentoval povedeným, bojovným výkonem, což ocenili i lidé na stadionu v Srbské ulici, kteří Kršku v osmasedmdesáté minutě vytleskali při střídání.

Krška poslední tři sezony hájil barvy Líšně, které nejprve pomohl se udržet ve třetí lize a v minulém ročníku se výrazně podepsal na postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Kouč Zbrojovky Pavel Šustr dlouho nebyl o jeho schopnostech přesvědčený, ale Krška v prvních třech kolech za Líšeň mínění brněnského stratéga změnil a dočkal se vytoužené šance. Proti Ústí nastoupil hned od úvodní minuty. „S trenérem jsem mluvil a řekl mi, že jsem nepřišel, abych seděl na lavičce,“ líčil Krška, který věděl dopředu, že proti Ústí vyběhne od začátku. „Jsem za to rád a věřím, že jsem nikoho nezklamal. Teď to bude jen lepší a lepší,“ podotkl.

Do zápasu vlétl opravdu namotivovaný, což nešlo přehlédnout. „Při pokažené soupeřově přihrávce či ztrátě míče jsem zvyklý jít ihned nahoru. To je můj stereotyp, který mám naučený, ale ve Zbrojovce po mně chtějí, abych zůstával víc níž,“ uvedl.

V duelu často komunikoval se Šustrem, který mu vysvětloval, co po něm na trávníku chce. „Bylo to potřeba,“ uznal Krška. „Když má kouč určitou představu o tom, co ode mě potřebuje a neplním to, tak mi to řekne. Mám návyky a když hraji, vypnu, takže nedělám to, co mám,“ dodal.

Především si zvykal na odlišnou pozici. „V Líšni jsem naskakoval jako levý záložník, což je takové, že když byl míč na druhé straně hřiště, mohl jsem šetřit síly. Proti Ústí jsem nastoupil ve středu, kde musím být pořád ostražitý. Hráč soupeře ke mně může přiběhnout odkudkoli,“ vysvětloval.

Z Líšně je také navyklý na jiný styl fotbalu. „Tam jsme kopali dlouhý balon nahoru a sbírali odražené míče. Tady se hraje fotbal pořád. Nahoře, dole, ve středu hřiště strkačky. Vše jde do kombinace, proto musím víc běhat, nabízet se a hledat si volné prostory,“ poznamenal Krška.

V dresu se znakem Zbrojovky na hrudi pocítil i větší tlak. „Samozřejmě že v Brně je obrovský. V Líšni se hraje a každý bod je úspěch, kdežto tady je remíza ztráta. Tohle je o prioritách, ve Zbrojovce jsou jiné, postupové,“ pravil.

Jediné co mu tedy pokazilo premiéru v mateřském klubu, je zisk pouze bodu. „Lidi řvou, což chápu. Můžeme předvést hovno a vyhrát 1:0, nebo hrát dobře, bojovat, ale skončí to 2:2. V tomhle je fotbal hodně ošidný,“ uzavřel Krška.

Očima trenéra:
„David odehrál to, co jsme od něj očekávali. Je dobrý na balonu, umí vyslat kolmé přihrávky, řešit herní situace na malém prostoru. Dokázal si najít dobře balon a dostat se do kombinace. Škoda, že nevydržel celé utkání, řekl si o střídání. Měl dobrý zápas a věřím, že určitě bude přínos pro náš tým do budoucna.“
kouč Zbrojovky Pavel Šustr