Líšeňská defenziva minulou sobotu při porážce 1:2 v přípravném utkání se slovenskou Skalicou obdržela obě branky po hrubých chybách, tentokrát odolala sparťanskému tlaku až do 114. minuty. „Dokázali jsme nějakým způsobem eliminovat Spartu v přechodech, hráli jsme dobře z bloku, snažili se chodit do rychlých kontrů a hru moc neotevírat, protože se Spartou by to bylo těžké," popsal záměr líšeňského celku Kučera.

Proti Spartě nastoupil v líšeňském dresu poprvé Bronislav Stáňa. Sedmadvacetiletý záložník minulý týden rozvázal smlouvu s Opavou a už se upsal fotbalové Líšni. Ve čtvrtečním zápase se pohyboval na postu pravého záložníka.

Jedinou branku utkání vstřelil jedenadvacetiletý forvard Václav Drchal, jenž doklepl do branky od tyče odražený míč po střele Michala Trávníka. „Škoda, chtěli jsme uhrát remízu a byla by pro nás šťastnější. Nedá se ale nic dělat," hlesl Kučera.

Domácí tým měl převahu, do velkých šancí se ale dostal jen sporadicky. Třeba v 57. minutě se blýskl líšeňský brankář Vlastimil Veselý, jenž na brankové čáře vyrazil hlavičku Davida Pavelky. „Tento zápas byl jiný než ve druhé lize, protože tohle je soupeř z nejvyšší soutěže a ještě k tomu Sparta, která patří mezi nejlepší kluby v republice a hraje evropské poháry. Byla to pro nás dobrá zkouška," poznamenal Kučera.

Ten měl z líšeňských hráčů snad největší gólovou příležitost, ve 22. minutě zblokoval jeho střelu Lukáš Štetina. „Nějaké šance jsme měli, ke mně se zrovna odrazil míč po přihrávce Milana Lutonského na Šimona (Šimon Chwaszcz - pozn. red.) a střílel jsem na zadní tyč, ale je škoda, že v poslední vteřině balon obránce vykopl," popsal situaci Kučera a dodal: „Dát gól na Spartě, přestože jen v přípravě, by bylo pěkné povzbuzení."

Michal Sáček, záložník Sparty a rodák z Hustopečí: „Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože Líšeň předváděla ve druhé lize dobré výkony a byla dlouho na postup. Mačkali jsme je, měli jsme centry ze strany a v závěru jsme to protrhli a vyhráli."

Přípravný zápas se odehrál systémem 4x30 minut, Sparta po polovině času protočila dvě jedenáctky. Třeba Kučera byl ale na hřišti tři čtvrtiny. „V přípravě je to po fyzické stránce něco jiného než v mistrovském utkání, protože teď se nahání hlavně kondice. Takový zápas je proto vždycky náročný, ještě když jsme běhali víc bez balonu než s ním," podotkl Kučera.

Svěřenci kouče Milana Valachoviče jsou teď ve druhém týdnu letní přípravy. „Je to zatím spíš o fyzické náročnosti než o taktice," přiblížil Kučera, jenž byl v uplynulém ročníku druhé ligy klíčovým mužem brněnského celku. Vždyť na hřišti chyběl jen v jednom utkání kvůli trestu za čtyři žluté karty.

MALÝ ZÁJEM

I proto čtyřiadvacetiletého defenzivního záložníka oslovila už v zimní pauze tehdy prvoligová Opava, teď v létě o něj ani o jeho spoluhráči ale prý velký zájem žádný z klubů neprojevil. „Možná jeden dva týmy, ale konkrétní nabídka úplně nepřišla. Ne, že bychom z toho byli zklamaní, ale čekali jsme, že po té úspěšné sezoně možná nějaká odezva bude, ale nic nepřišlo," informoval Kučera.

A jaká je reakce? „Řekli jsme si, že se nedá nic dělat a jsme rádi, že můžeme hrát v Líšni a pokračovat tady ve výkonech, které jsme měli v minulé sezoně. Doufám, že se nám bude dařit i dál," přál si brněnský rodák.

I pro příští sezonu tak pravděpodobně Líšni zůstane trojice středních záložníků ve složení Kučera, Jaroslav Málek a Marek Matocha. „Pro nás je to dobré, že jsme spolu už nějaký zápas hráli, víme, kdo a kde se pohybuje, dokážeme na sebe zavolat a vyhovět si. Je důležité, že jsme spolu sehraní, což pomáhá i týmu, že se o nás může opřít," dodal Kučera.

Sparta Praha - Líšeň 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 114. Drchal.
ŽK: 53. Matocha (Líšeň).
Sparta Praha: Nita (61. Holec) – Vindheim (61. Gabriel), Panák (61. Vitík), Štetina (61. Krejčí ml.), Polidar (61. Hanousek) – Wiesner (61. Trávník), Pavelka (61. Souček), Dočkal, Karabec (61. Krejčí st.), Minčev (61. Drchal) – Juliš (22. Pulkrab).
Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský - Kučera - Stáňa, Matocha, Málek, Rolinek - Chwaszcz. Střídali: Marek – Bednář, Demeter, Fall, Kadlec, Krška, Minařík, Otrísal, Elekana, Ulbrich.