O jeho pokračování na lavičce Zbrojovky nebylo pochyb, vždyť mužstvo ze sedmé pozice po podzimu vytáhl až do baráže, kde jeho svěřenci po dvou remízách 3:3 a 0:0 nepřešli přes Příbram.

Od letní přípravy, kterou Jihomoravané zahájí v pondělí 17. června, dostane posilu v podobě nového asistenta, současného kouče juniorky Richarda Dostálka. „Chceme, aby trenér kategorie do třiadvaceti let byl součást realizačního týmu,“ podotkl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Jarní část sezony ukázala, že brněnský kádr potřebuje jen minimum změn. „Nemáme zájem, aby nám hráči odcházeli někam jinam. Chceme tým udržet, i když nemůžu vyloučit případný odchod někoho, kdo by pro nás měl příští rok přínos. Pokud nabídka a zájem budou takové, že hráče neudržíme,“ líčil Požár.

Potvrzený program přípravy Zbrojovky
- 17. června: zahájení
- 19. června, 14.00: Fastav Zlín – Zbrojovka ( Luhačovice)
- 23. června, 17.00: SFC Opava – Zbrojovka ( Štěpánkovice)
- 29. června, 11.00: Zbrojovka – Jihlava (Zastávka)
- 6. července, 17.00: Zbrojovka – FC Nitra (Zastávka)
- 13. července: Zbrojovka – MFK Vyškov (čas a místo budou upřesněny)
- 20. července: start druhé ligy

Mezi jisté odchody se řadí obránce Lukáš Vraštil, který míří do Zlína. Smlouva končí i dalšímu stoperovi Petru Pavlíkovi, který jaro promarodil kvůli zlomenině lýtkové kosti. „Obě strany cítí, že si máme co nabídnout, a věřím, že budeme pokračovat v naší spolupráci. Samozřejmě jeho zranění trvalo malinko déle, než jsme si představovali. Teď je zdravotně v pořádku, což je informace, kterou jsme potřebovali vědět, abychom zahájili debaty,“ objasnil sportovní manažer.

Pavlík patrně zůstane a potom už stoperský stav doplní jen odchovanec Jakub Černín, který hostuje v Líšni. „To je hráč, se kterým na úrovni prvního týmu chceme pracovat hned. Uvidíme, jak to bude zvládat. Myslím, že tato stoperská čtveřice bude variabilní a dostatečně kvalitní, abychom s ní šli do druhé ligy,“ uvedl Požár.

Kontrakt vyprší také útočníkovi Michalu Škodovi. „Se Škoďákem se sejdeme, sdělíme si pocity a postoje, na jejich základě si řekneme, jestli do toho jdeme dál,“ pronesl manažer.

To s obráncem Pavlem Eismannem už Zbrojovka smlouvu prodloužila. „Vidím tu i vizi do budoucna a jaro to jen potvrdilo. Klub se chce posouvat a jsem rád, že u toho můžu být,“ řekl čtyřiatřicetiletý zadák.

Neplánovaný odchod může nastat v případě záložníka Ladislava Krejčího, kolem něhož krouží pražská Sparta. „Neumím to teď úplně potvrdit, ale je pravda, že o Láďu se zajímají naše větší kluby. Je vysoce pravděpodobné, že bude ten jeden hráč, který možná odejde,“ potvrdil Požár.

Právě uprostřed záložní řady tak musí brněnský klub hledat posily. „Personální propad bude určitě ve středové řadě na pozicích šest a osm, kde se pokusíme tým obohatit o někoho z venku, případně zase zabudujeme naše odchovance. Uvidíme, jak to zvládnou v přípravě,“ líčil manažer Zbrojovky.

V záložní formaci schází brněnskému klubu především zkušenosti. „Střední záložník je jeden z postů, kde si dokážu představit zkušeného hráče, kolem kterého mladí mohou ve větším klidu růst. Takový, jenž je schopen vázat větší zodpovědnost v rozhodujících chvílích a mladí se vedle něj přirozeně chytnou,“ pokyvoval kouč Šustr.

Z loňských letních posil patří mezi ohrožené krajní záložník Robert Bartolomeu, jenž patřil většinou mezi náhradníky. „Bart přišel jako posila. Byli jsme k němu kritičtí, což ví. Záleží na něm, nějakou příležitost ještě dostane, ale konkrétně stranové pozice chceme řešit oživením,“ prohlásil Požár.