„Pro majetkový vstup do Zbrojovky u mě rozhodl patriotismus. Jde o vztah k městu, ve kterém jsem se narodil, a kterému chci co nejvíc vrátit. Brněnský hokej a fotbal musí žít v symbióze, podporovat se navzájem a dělat radost co největšímu počtu fanoušků. To je motor, který mě žene dopředu," uvedl Zábranský v rozhovoru pro klubový web Komety.

Zábranský už v minulosti ve Zbrojovce figuroval jako člen dozorčí rady.

„Stejně jako byl Vašek (Václav Bartoněk - pozn.red.) v dozorčí radě Komety. Už přes deset let úzce spolupracujeme i na úrovni Unie sportovních klubů města Brna. Pravidelně se setkáváme s majiteli a zástupci dalších klubů, debatujeme a jednotně chceme brněnskému sportu pomoct," podotkl brněnský boss.

Novým majitelem fotbalové Zbrojovky Brno se stává Libor Zábranský, současný boss hokejové Komety Brno.
Nečekaný zvrat. Novým majitelem Zbrojovky Brno se stane Zábranský, boss Komety

Zbrojovku přebírá v situaci, kdy jí šest kol před koncem patří až desátá příčka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a klub tak zažívá nejhorší sezonu za dlouhá desetiletí.

„Zbrojovku chci pozvednout postupnými kroky. Nikdo nemůže čekat zázraky na počkání. Bude to především o tvrdé a systematické práci, ale za tu dobu, co se pohybuju ve sportovním, podnikatelském a politickém prostředí, jsem načerpal dost zkušeností na to, abych tuto situaci společně se svým týmem zvládl. Přebírám rozhodující pravomoc a chci naplnit potenciál, který ve Zbrojovce dřímá," dodal Zábranský.