Brňany odsoudil k první porážce v letošní sezoně především vstup do druhého poločasu. V rozmezí dvou minut se totiž přes líšeňského obránce Michala Bednáře dvakrát prosadil Jaroslav Diviš. Nejprve jeho únik zakončil Jakub Urbanec a o dvě minuty později po Divišově přihrávce zvýšil na 3:0 Lukáš Zoubele. „To nemá smysl ani komentovat, oba góly byly naše obrovské hrubky. Těmi jsme posadili soupeře na koně,“ řekl líšeňský kouč Milan Valachovič do kamery České televize.

Líšeň prohrávala v utkání od patnácté minuty, kdy zachyboval její kapitán Ondřej Ševčík. Ten v pokutovém území minul míč, jenž se od něj navíc odrazil k volnému forvardovi Augustu Batiojovi. „Rozhodla naše špatná defenzivní fáze, obrana nám zahrála zatím nejhůř,“ hlesl líšeňský stratég.

Jediný gól hostujícího mužstva vstřelil po faulu na Davida Paška z penalty záložník Jaroslav Málek, jenž zaznamenal v letošní sezoně čtvrtou branku. Žižkov v utkání přestřílel líšeňské hráče 11:9.

Odveta baráže o FORTUNA:LIGU 1. FK Příbram -. Zbrojovka Brno Foto: Antonín Vydra
Baráž stále v paměti. Zbrojovka spřádá plány na odvetu

Přitom pražský celek se před duelem s Líšní nenacházel zrovna v ideální formě, když prohrál poslední dva druholigové zápasy. Na jeho hřišti dokonce poprvé naplno bodoval Třinec po výhře 2:0, v minulém kole nad ním uspělo i Ústí nad Labem po výsledku 2:1. „Byl to úplně jiný Žižkov než v posledním zápase. Je vidět, že vedení klubu dostalo hráče trochu pod tlak. Už to nebyl od nich takový profesorský fotbal, byli odhodlaní chodit do každého souboje a chtěli zápas vyhrát,“ poznamenal na adresu soupeře Valachovič.

Proti jeho týmu vedl Viktorii poprvé David Vavruška, který v pátek vystřídal na pozici hlavního kouče Zdeňka Haška. „Mužstvo je už nějak poskládané, má velkou kvalitu v přechodové fázi a je od bývalého realizačního týmu výborně připravené. Za těch zbylých pět kol můžu jen pomoct s mentální složkou,“ přiblížil Vavruška, jenž má zkušenosti z angažmá v Liberci nebo Teplicích.

Překonat teprve osmnáctiletého gólmana Jana Bednáře byl pro útočníky Komety velký problém.
Král si připsal první extraligový gól. Kometa je však opět bez bodů

Líšeň se po osmi odehraných utkáních nachází s patnácti body na čtvrtém místě druholigové tabulky. Stejně bodů mají také právě Viktoria Žižkov i Prostějov.

Další soutěžní zápas čeká celek z východu Brna ve středu, kdy od půl druhé odpoledne přivítá na domácím hřišti poslední Vyšehrad. Ten dosud pouze jednou remizoval a má skóre 1:19.

Viktoria Žižkov - Líšeň 3:1 (1:0)
Branky: 15. Batioja, 47. Urbanec, 49. Zoubele – 65. Málek (pen.)
Rozhodčí: Karel Hrubeš – Pečenka, Ratajová.
Žluté karty: 64. Muleme – 59. Silný, 84. Málek, 90. Bednář.
Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Urbanec, Pudil, Žežulka, Muleme – Skopec (71. Sixta), Súkenník – Diviš, Richter, Zoubele (77. Auer) – Batioja (88. Nabijev).
Líšeň: Veselý – Jeřábek, Ševčík (C), Bednář – Pašek, Matocha (80. Minařík), Kučera, Málek, Lutonský – Silný (80. Machálek), Szotkowski (55. Krška).