„První zápas nám dal hodně podnětů k přemýšlení. Musíme k duelům přistupovat jako před pauzou, abychom navázali na tehdejší výkony. Je to pro nás poučení a hned proti Vyšehradu chceme vše odčinit,“ uvedl líšeňský útočník Martin Zikl.

I on si po prvním klání sahal do svědomí. Líšeň teprve podruhé v sezoně na domácím hřišti gólově mlčela. „Pokud máme přemýšlet o zisku bodů, musíme hrát vzadu na nulu, protože budeme těžko střílet branky. Ty nám v zimě odešly a i v přípravě jsme z patnácti příležitostí dali jen dva góly,“ varoval líšeňský trenér Milan Valachovič.

Fotbalisté Ústí nad Labem prohráli v prvním zápase po pauze zaviněné koronavirem 1:2. Na domácí půdě nestačili na Zbrojovku Brno.
Útočník Přichystal řídil výhru v Ústí a Zbrojovka už je druhá

Právě Zikl je jeden z nemnoha hráčů Líšně, od nichž se branky očekávají. „Samozřejmě je třeba hrát hlavně kvalitně odzadu, ale věřím, že góly nasypeme. Důležité je prostě soupeři nasázet víc branek, než vstřelí nám. Věřím, že se mi povede chytnout nějakou trefou a dostat se do klidu,“ poznamenal dvacetiletý forvard brněnského celku.

Novicové vzývají revanš. Líšeň potřebuje gólyZdroj: Deník / archiv

Právě sobotní soupeř Líšně Vyšehrad byl až do úterního bezzubého představení brněnského týmu na domácím hřišti proti Vlašimi jediný tým, který v Líšni udržel nulu v kolonce obdržených branek. První vzájemný duel druholigových nováčků skončil na stadionu v Kučerově ulici remízou 0:0. „Samozřejmě nás nečeká nic jednoduchého, ale odjíždíme do Prahy s cílem bodovat,“ vyhlásil Zikl.

Na obřím stadionu Evžena Rošického na pražském Strahově, kde Vyšehrad hraje své domácí duely, ovšem Líšni bude chybět Jan Hlavica. Pilíř zadních řad obdržel v úterním klání osmou žlutou kartu, za což má dvouzápasovou stopku.

BOJ O MÍČ. Bohunice (v bílém) v úvodním utkání turnaje zdolaly líšeňskou rezervu 5:1.
Fotbaloví amatéři znovu do akce. Bohunice zvládly úvod turnaje

Pro brněnský tým je každá podobná absence citelná ztráta. Vždyť Líšeň čeká v následných třiceti dnech deset partií. „Doteď jsem takový harmonogram nezažil. Jsem zvědavý, jak to budeme zvládat. Na druhou stranu každý fotbalista radši hraje, než trénuje. Samozřejmě se teď o sebe víc staráme a dbáme na regeneraci. Jsem teď na pozoru obzvlášť, protože jsem měl před startem soutěže chvíli problémy s kolenem vylíčil Zikl.

Vyšehrad před jarem posiloval a v zimě si dopřál také soustředění v Chorvatsku, o to víc překvapilo nečekané zaváhání s tonoucím Sokolovem. „Pro nás byl první zápas nepříjemné procitnutí. Úvodní půli jsme prospali a ve druhé sice byli lepší, ovšem na jeden poločas se zápas nevyhrává,“ uvedl kouč Vyšehradu Roman Veselý.

BRNĚNSKÁ ODVETA. Jiří Mičánek ovládl s Yasmeen Kolocovou klání o nejvyšší maximální rychlost na letišti v Tuřanech, David Vršecký s Aliyyah Kolocovou zase zvítězili v soubojích jeden na jednoho.
Video: Po letišti rychlostí 300 kilometrů v hodině. Mičánek vrátil porážku

Podobně jako Líšeň i Vyšehrad pustí na stadion své permanentkáře. V tomto konkrétním utkání se tedy kulisa atmosférou příliš nebude lišit od klasických domácích duelů Vyšehradu, které navštěvuje řádkově jen pár stovek fanoušků. „Emoce v zápasech s minimem fanoušků jsou úplně jiné. Ale musíme být silní a rozproudit je, abychom si šli za svým cílem. Rozhodně stále máme o co hrát,“ přesvědčoval Zikl.