Bývalý mládežnický reprezentant přestoupil do Slovácka v roce 2010. Od té doby v klubu kroutil jednu sezonu za druhou a postupoval mládežnickými kategoriemi. Nyní jde o jeho první větší přesun. „Náročná změna to ale ani nebyla. Spíš jsem šťastný, že jsem mohl přestoupit,“ podotýká Polášek.

Ve Slovácku mladý defenzivní záložník zažil několik příprav s A týmem, naskočil i do dvou prvoligových utkání. Na podzim však nastupoval ve třetí lize za slovácké béčko, i proto si po přechodu do druholigové Líšně musel zvykat na některé novinky. „Hlavní změna je v rychlosti a důrazu, vše je takové víc soubojové,“ nastiňuje středopolař.

Generálku na jarní část líšeňští fotbalisté (v bílém) nezvládli, s Opavou prohráli 0:2.
FOTO: Útok mlčel a Líšeň padla s Opavou. V neděli hodlá přepnout na vyšší úroveň

Ještě v srpnu byl Polášek na lavičce Slovácka při dvojutkání třetího předkola Evropské ligy proti tureckému Fenerbahce. Následně byl ale poslán do třetiligové rezervy a na podzim měl skvělá čísla. Ze středu zálohy vstřelil tři góly, na dalších pět přihrál. „Chtěl jsem určitě hrát vyšší soutěž než třetí ligu a Líšeň byla prioritou. Když všechno půjde, jak má, a bude se mi dařit, tak se třeba časem posunu i dál,“ poznamenává.

S Líšní Polášek naskočil do většiny přípravných zápasů, i proto už se s novými spoluhráči stihl sehrát. „Pochopil jsem, jak kluci chtějí hrát, kdo má jaké slabiny a naopak silné stránky,“ líčí.

Nekonečná zimní příprava

V neděli už brněnský celek čeká ostrý start do jarní části sezony, od jedné hodiny odpoledne doma přivítá Vlašim. A líšeňští hráči už se nemůžou dočkat. „Těším se strašně moc, od půlky listopadu je to už hrozně dlouhá doba. Zimní příprava bývá vždy nekonečná,“ usmívá se Polášek.

A zároveň předesílá, že Líšeň má do jara jasný cíl – minimálně udržet třetí pozici. „Všichni máme ty nejvyšší ambice, takže chceme hrát minimálně baráž o postup do první ligy,“ dodává.