Po návratu z Turecka přivítalo Líšeň na hřišti v Březí u Mikulova nepříznivé a větrné počasí. Lépe se s ním vyrovnala Opava, která mírnou herní převahu proměnila v dvougólové vítězství. „Každá porážka i v přípravě mrzí a štve, nechcete prohrát. Naštěstí to byl ještě poslední test, ale naštvanost u nás určitě je. Na druhou stranu si to vyříkáme, v úterý hráči uvidí sestřih z utkání a do neděle máme čas s tím pracovat. Určitě je to ale ponaučení,“ hodnotí Valachovič.

Právě v neděli brněnský celek domácím utkáním proti Vlašimi zahájí jarní část. A líšeňský lodivod doufá, že jeho svěřenci v boji o druholigové body přepnou na vyšší úroveň. „Pořád hráči utíkají k ulevování si s vědomím, že je to jen příprava, nic se nemůže stát. To byl asi příklad i toho sobotního zápasu, ale mistrák bude o něčem jiném. Chceme vyhrát každý zápas, jinak bychom nemohli fotbal dělat,“ zmiňuje trenér.

Zabrat potřebuje Líšeň především v útočné fázi, hned v polovině zimních přípravných utkání totiž vyšla gólově naprázdno. Problémem je vytváření šancí i jejich následné proměňování. „Trápíme se v útoku hodně. Pracujeme s tím, máme šest sedm tréninků zaměřených na koncovku, dokonce jsme přidali jeden individuální trénink speciálně pro ofenzivní hráče. Snažíme se to zlomit, ale situace nedohráváme,“ štve Valachoviče.

Úplně jiná soutěž

Hned na úvod nečeká aktuálně třetí celek druhé ligy nic jednoduchého. Vlašim se po nepovedeném úvodu podzimu probrala, v přípravě ani jednou neprohrála. „Narazíme na hrozně těžký tým, v soutěži ale není lehkého soupeře. I loni na podzim jsme říkali, že máme na úvod hrozně těžký los, dobrý by byl každý bod a nakonec jsme jich po pěti zápasech měli třináct,“ rekapituluje stratég.

A každý bod bude pro Líšeň cenný i na jaře. V nesmírně vyrovnané druholigové tabulce ji totiž z barážové pozice od sestupových míst dělí jen jedenáct bodů. „Na jaře se bude hrát naprosto jiná soutěž. Některé mančafty chtějí postoupit, nikdo nechce sestoupit. Na spodku je béčko Slavie se šestnácti body, nad ním rezerva Sparty má sedmnáct. Když spočítáte, že můžou stejný počet uhrát i na jaře, tak kolik bodů bude potřeba k záchraně? Pořád je o co hrát,“ dodává Valachovič.

Líšeň - Opava 0:2
Poločas: 0:1.
Branky: 3. Yunis, 71. Bílek.
Žluté karty: nikdo - Yunis.
Líšeň: Vajner (46. Marek) - Pašek (66. Laczkó), Jeřábek, Černín (66. Otrísal), Lutonský - Polášek (66. Weber), Čermák - Šumbera, Matocha, Ulbrich - Vandas (66. Sokol).
Opava: Číž (46. Lasák) - Helebrand, Tsykalo, Janoščín, Kadlec - Šigut (77. Kopečný), Rychlý (65. Omale), Bílek (77. Whiffen), Gorčica, Rataj (77. Wojatschke) - Yunis (80. Hranoš).