K soutěžnímu utkání se postaví poprvé od 8. března, kdy vyválčili bod za remízu 1:1 v Hradci Králové. „Ohromně se těšíme. Myslím, že mluvím za všechny kluky, když řeknu, že nám ostré zápasy chyběly. Konečně to začne,“ neskrýval nadšení z restartu záložník Tomáš Machálek.

Momentálně osmá Líšeň absolvovala v přípravě před restartem druhé ligy tři přípravné duely. V nich padla 0:1 s Opavou, vybojovala remízu 1:1 v Hradci Králové a porazila Chrudim 1:0. „Osobně jsem se na hřišti cítil dobře. Možná je to i počasím, v zimě byly přípravné zápasy náročnější. Se spoluhráči jsme připraveni, už ať to vypukne,“ burcoval Machálek.

FOTKY NA SEDADLECH. Petr Švancara jde příkladem fanouškům 
a na tribuně umístil svou fotku.
Bez diváků? Zbrojovka vylepí fotky, přenos okomentují Švancara s Pacandou

Přestože druhá nejvyšší soutěž dostala po víc jak dvou měsících znovu zelenou, týmy čeká řada změn. Hráči nastoupí ke dvěma zápasům za týden a minimálně v začátcích před prázdnými tribunami. K tomu musí vynechat společné oslavy po vstřelení branky. „Nevím, jestli to půjde, protože emoce jsou v zápase silné. Nedokážu si představit, jak budou oslavy vypadat. Jestli se má člověk sám poplácat po rameni. Bude to zajímavé,“ culila se třicetiletá opora Líšně.

Vzhledem k omezenému počtu tří set účastníků na jednu sportovní akci, se zápas odehraje před prázdnými tribunami. „Pokud se dodrží rozestupy, je jedno, jestli povolí tři sta, pět set nebo tisíc lidí na zápas. Přijde mi směšné, že stadiony v první lize mají kapacitu okolo dvaceti tisíc, ale na utkání nemůže ani tisícovka diváků, která se na tribuně ztratí. Lidi přitom chodí do obchodních center, kde se sejde mnohem víc lidí,“ krčil rameny líšeňský lodivod a velký fotbalový fanatik Milan Valachovič.

Absence diváků na stadionu ho mrzí. „Za poslední dva dny mi volala spousta známých, kteří se chtěli přijít podívat, a já jsem je musel odmítnout. Hráči byli zvyklí, že je na zápas přišli podpořit členové rodiny. Teď to není možné. Líšeň je navíc známá skvělou atmosférou, ta bude chybět,“ měl jasno zkušený stratég.

Tomáš Svoboda zůstane ve Znojmě, přestože klub opouští rakouskou EBEL.
Víc peněz v jiném klubu mi domov nenahradí, říká o angažmá u Orlů Svoboda

Ten může poprvé využít novinku v podobě pěti střídání za zápas, namísto dosavadních tří. „Se zvýšením počtu střídání se ale mohl zvýšit i povolený počet hráčů na střídačce. Máme dvacet hráčů a dva brankáře a z toho čtyři kluky musím posadit na tribunu. Všichni říkají, že budou zápasy po pauze náročné a musíme dát šanci co největšímu počtu hráčů. Já přitom musím čtyři kluky nechat na tribuně,“ zalitoval Valachovič.

Jeho svěřence v přípravných duelech trápila efektivita v zakončení. „Pracujeme na tom, ale nemůžeme jen tak mávnout proutkem a vyčarovat střelce, který dá dvacet gólů. Několik kluků nám v zimě odešlo a není snadné je hned nahradit. Přivedli jsme nejlepšího střelce MSFL Honzu Silného a máme v kádru Zikyho (útočník Martin Zikl – pozn. red.), který se taky jeví velice dobře. Musíme zůstat trpěliví,“ nabádal Valachovič.

Vlašim nastoupila stejně jako Líšeň ke třem přípravným duelům a připsala si v nich rovněž bilanci jedné výhry, remízy a prohry. „Čeká nás těžký soupeř, který je organizovaný a má výborný návrat do bloku. Stále ale nabádám kluky, že si to můžou rozdat s každým, pokud budou plnit věci, na kterých pracujeme. Je jedno, jestli hrajeme se Zbrojovkou nebo Vlašimí,“ dodal Valachovič.