„Vidí, že hrajeme slušný fotbal, jsme atraktivní, protože proti nim nezalezeme a nebráníme. Jdeme si to s nimi i v přáteláku rozdat,“ odhadl zájem prvoligových klubů líšeňský kapitán Ondřej Ševčík.

Líšeň tak nastoupí ke dvěma zápasům ve dvou dnech. Sobotní duel ve Zlíně startuje ve dvě hodiny odpoledne, v neděli je začátek v plánu o půl druhé odpoledne na hřišti Baníku. „Domluvili jsme se na utkání se Zlínem, pak ale Ostravě vypadl soupeř, tak jsme jim vyšli vstříc. Jde nám do přípravy čtyřiadvacet kluků, takže zátěž rozložíme do obou zápasů,“ vysvětlil líšeňský kouč Milan Valachovič.

Plánované zápasy Líšně v zimní přípravě:
sobota v 14 hodin: soupeř Zlín (venku)
neděle v 13.30: Baník Ostrava (venku)
16. ledna: Senica (doma)
23. ledna: Jihlava (doma)
27. ledna: Petržalka (doma)
30. ledna: Slovan Bratislava (doma)
6. února: Prostějov (doma)
10. února: Jablonec (český pohár – venku)
13. února: Znojmo (podle vládních nařízení)
20. února: Vyšehrad (doma)
27. února: Třinec (doma)

Jeho tým oba celky z FORTUNA:LIGY už v přípravě dřív porazil. Před rokem si poradil se Zlínem 1:0 a s Baníkem vyhrál 2:0 v listopadu při reprezentační přestávce. „Je to pro nás super povzbuzení, když porazíme takové týmy,“ řekl Ševčík.

Pro líšeňské fotbalisty jde nyní o jediné srovnání s celky z nejvyšší české soutěže v zimní přípravě. První liga startuje už příští víkend. Do konce ledna vyzve aspoň tři slovenské prvoligové kluby, a to Senici a Slovan Bratislava. „Pak musíme hrát jen s druhou ligou,“ hlesl Valachovič.

Mužstva z třetí ligy a nižších úrovní mají momentálně kvůli vládním koronavirovým nařízením stopku, nejistý je tak zápas s třetiligovým Znojmem.