Líšeň šla do utkání jako lídr druholigové tabulky, Chrudim naopak se zápornou zápasovou bilancí. Vývoj utkání však předzápasovým statistikám příliš nenapovídal, domácí celek hrál nebojácně a s nadšením, hráči Milana Valachoviče se často jen bránili. „Soupeř byl na nás dobře připravený. Hrál ze zajištěné defenzivy a čekal na naše chyby. Nemohli jsme se do jeho obrany dostat kombinací po zemi a nešlo to ani vrchem. Musím ocenit, jak dobře to domácí zvládli,“ chválil soupeře líšeňský kapitán Michal Jeřábek.

Bojovné utkání nepřineslo příliš gólových příležitostí, útočníci se jen těžko probíjeli do zformovaných řad soupeře. I proto oba týmy za celý zápas zaznamenaly dohromady pouhé dvě střely na bránu. „Beru to dnes jako plusový bod. Utkání bylo vyrovnané a od začátku směřovalo k remíze,“ zhodnotil Jeřábek.

Líšeňským fotbalistům dělal problémy především přechod do útoku, často při rozehře kupili chyby a zbytečně přicházeli o míč. Svojí pevnou obranou však zase trápili chrudimské hráče. „Věděli jsme o kvalitách soupeře, byla to taktická bitva. Chtěli jsme být více na míči, protože víme, jak Líšeň hraje, že se snaží využít každou šanci a hrát na nulu vzadu,“ popsal Kronďák.

Právě na defenzivu se brněnský celek v nové sezoně může stoprocentně spolehnout. V sedmi kolech obdržel jen dva góly, čímž jednoznačně vládne statistikám. „Není to jen obranou nebo gólmanem, ale bráníme dobře jako celý tým. Hodně nabádám kluky, abychom chodili do soubojů, zároveň však byli zodpovědní směrem do defenzivy. Soudržnost celého týmu je správná, a i proto máme zatím jen dva obdržené góly,“ nastínil Jeřábek.

Obrana Líšně přitom před novou sezonou doznala dvou velkých personálních změn, z klubu odešel zkušený stoper Ondřej Ševčík, místo kterého vedle Jeřábka nastupuje Jakub Černín. Brankářskou jedničku z posledních dvou sezon Vlastimila Veselého zase nahradil Tomáš Vajner. „Sedlo si to dobře, s Kubou si rozumíme na hřišti i mimo něj. Celkově si ale v defenzivě umíme vyhovět všichni i s gólmanem a řekl bych, že bráníme zápas od zápasu lépe,“ dodal líšeňský kapitán.

MFK Chrudim - SK Líšeň 0:0
Žluté karty: Záviška, Vrána, Jedlička – Pašek.
Rozhodčí: Všetečka – Pečenka, Leška.
Počet diváků: 914.
Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Skwarczek, Kesner – Průcha, Řezníček – Vrána, Kodýdek (45. Kejř), Záviška (77. Juliš) – Jedlička (87. Látal).
Líšeň: Vajner – Pašek, Jeřábek, Černín, Lutonský – Čermák – Bednář (68. Ulbrich), Matocha (90.+3 Laczkó), Machalík (90. Otrísal), Sokol (90.+3 Salif Kader) – Vandas (68. Zikl).