I bod jim stačil k udržení osmé příčky v premiérové sezoně ve druhé lize. K třiadvaceti bodům z podzimu jich Líšeň přidala v jarní části soutěže třináct. Ohrozit ji může ještě Vlašim, která v pátek dohrává zápas v Třinci. „Když jsem přebíral mužstvo, byli jsme na osmém místě. To jsme potvrdili, přestože se kádr dost obměnil. Určitě patří respekt všem mladým klukům, kteří jaro odehráli a zkušenosti měli minimální,“ řekl líšeňský kouč Milan Valachovič.

Zatímco Líšni umožnilo postavení v tabulce vstoupit do utkání s čistou hlavou, Varnsdorf stále bojoval o záchranu ve druhé lize.

A protože Sokolov prohrál v Hradci Králové 0:2, bod týmu trenéra Davida Oulehly nakonec stačil a poskočil na čtrnáctou příčku, která mu zajišťuje místenku ve druhé lize i pro příští rok. „Motivace soupeře byla jasná, hrál o angažmá, kariéry a druholigovou příslušnost. Minule jsme sice dali šest gólů, ale říkal jsem klukům v kabině, že půjde úplně o jiný zápas, a to se potvrdilo,“ pravil nešťastně Valachovič.

Ten udělal oproti domácímu utkání s Třincem hned pět změn v základní sestavě. Na lavičce nechal i útočníka Martina Zikla, který zaznamenal v letošní sezoně sedm branek. Na hrotu nastoupil osamocený Jan Silný, autor hattricku z minulého kola. „Zápas s Třincem dobře odpracoval, chtěli jsme ho tam nechat. Šli jsme na jednoho, protože Varnsdorf má rychlé kraje, přes které se často prosazuje, a proto jsme je zavřeli. Věděli jsme totiž, že na nás vyleze a nebude se spoléhat na zápas Sokolova,“ vysvětlil změnu rozestavení líšeňský stratég.

Jeho svěřenci se proti druhé nejhorší obraně ve druhé lize, která obdržela pětašedesát branek, do šancí příliš nedostávali. Jedinou příležitost si vytvořil záložník Jaroslav Málek. Jeho střelu ale zlikvidoval domácí brankář Martin Vaňák. „Osobně se mi zápas nelíbil. Bez střely na branku se těžko vyhrává, nebyli jsme vůbec pohybliví. Soupeř hrál jako o život, zvítězit jsme si určitě nezasloužili. V útočné fázi jsme byli nevýrazní,“ posteskl si kouč.

Největší problém ovšem musel řešit už po cestě, kdy se porouchal klubový autobus a hráči i realizační tým doputovali na sever Čech se zpožděním. „Klekl nám kousek od cíle autobus a na stadion jsme se dostávali různě. Chytli jsme si stopa, svezl nás pán, který kouřil na odpočívadle. Dostali jsme se tam padesát minut před zápasem,“ podotkl Valachovič.

Nyní čeká líšeňské fotbalisty odpočinek. Do tréninku se vrátí v pondělí 27. července. Nová sezona podle aktuálního plánu začne 22. srpna. „Jsou prý i nějaké předpoklady, že se start posune na 29. srpna,“ prozradil trenér.

Varnsdorf - Líšeň 0:0

Rozhodčí: Orel – Vitner, Klupák.
Žluté karty: 55. Jeřábek, 72. Rolinek (oba Líšeň).
Varnsdorf: Vaňák – Heppner (82. Zezula), Kouřil, M. Kubista, Barac – Bláha (C), Kocourek – D. Breda, Daniel Novák (89. L. Novák), Šimon – Schön (53. Ondráček).
Líšeň: Vítek – Jeřábek (72. Minařík), Hlavica (C), O. Ševčík, Bednář – Vasiljev (46. Fall), Kučera, Málek (83. Fila), Matocha, Rolinek (72. O. Vintr) – Silný (62. Zikl).