Brněnský nováček proti šestému celku uplynulé druholigové sezony dvakrát vedl, ovšem severočeský tým pokaždé srovnal. „Do zápasu promluvila zranění Kršky a Reteny. Zatím tak silnou lavičku nemáme, což bylo vidět. Proto se ještě mužstvo snažíme doplnit,“ pravil líšeňský kouč Miloslav Machálek.

Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník z Gabonu Guy Reteno Elekana nebo o dva roky starší tvořivý středopolař David Krška dělali Varnsdorfu velké potíže. Vepředu zase devětadvacetiletý trenérův syn Tomáš Machálek. „Líšeň má tři čtyři rozdílové hráče. Reteno Elekana hrál na kraji velice dobře, Krška hodně nepříjemný, Machálek je kvalitní. Jsme rád, že nehrál Demeter, kterého znám z Jihlavy. Vše bude o práci, aby si hráči zvykli na vyšší tempo,“ zmínil varnsdorfský stratég Oulehla největší hrozby nováčka.

Pětadvacetiletý záložník Patrik Demeter se zranil na předzápasovém tréninku. „To je hráč, který je pro nás velice platný a jeho absence byla citelná,“ řekl Machálek.

Změny v kádru Líšně
- Příchody: Jan Hladík (Otrokovice), Jaroslav Málek (Hlučín), Adrián Čermák (České Budějovice), Martin Šustr (Vyškov).
- Příchod na hostování: Michal Jeřábek (Vyškov).
- Odchody: Filip Krula (Znojmo), Libor Daněk (Rosice).
- Konec hostování: Jakub Černín (Zbrojovka), Dan Jambor (Zbrojovka), Tomáš Smejkal (Jihlava).

To je pouze výčet osobností mužstva, které v uplynulé sezoně ovládlo třetí ligu, a úspěšně zahájilo cestu za záchranou ve druhé nejvyšší soutěži. „Zase to nemůžeme brát tak, že z prvního zápasu máme bod a všechno bude dobré. Tak to nejde. Pořád musíme tvrdě pracovat a kvalitně se vždy nachystat,“ nabádal líšeňský kapitán Krška.

Jak už zmínil trenér Machálek, potřebuje nováček po hektické postupové přípravě především zvelebení stadionu doplnit kádr. „Už jsme měli prakticky angažovaného obránce Michala Suchého ze Slovácka, který nemá zkušenost, ale byl to jeden z lepších hráčů v Hodoníně. Jednáme s útočníkem. A potřebujeme jednoho středového hráče, rychlostní typ,“ jmenoval Machálek.

K úspěchu potřebuje také nadstandardní výkonů hráčů, kteří mají patřit k oporám. Například senegalského záložníka Lamineho Falla, který v jedenácti zápasech v dresu Zbrojovky okusil i nejvyšší soutěž a dal jeden gól Jablonci. „Od Lamiho jsem čekal trochu víc. Podílel se na vyrovnávací brance nezkušeností a přitom odehrál zápasy ve vyšších soutěží,“ mrzelo Machálka.

Absolutorium si pak i ze strany Varnsdorfu zasloužili líšeňští fanoušci, kterých dorazilo 1542. „Po odchodu Opavy do první ligy a ještě Českých Budějovic je v Líšni snad nejlepší atmosféra, úplně fantastická. Domácí fanoušci ocenili i nás soupeře. Takhle to má být. Nádhera,“ rozplýval se Oulehla.