Votroci se dvě předchozí sezony marně pokoušeli vrátit do nejvyšší soutěže, vždy obsadili až čtvrtou příčku. Letos mají opět postupové ambice. „Hradec tam má pořád kluky, se kterými hrál ligu a už jsou docela dlouho pohromadě. Je to jeden z favoritů soutěže, takže zjistíme, jak moc dobře na tom jsme,“ uvědomuje si Machálek.

Líšeň nejprve doma remizovala 2:2 s Varnsdorfem, potom vyhrála 3:1 v Chrudimi. Jenže v sobotu na východ Brna míří jednoznačný favorit. „Domácí respektujeme. Jsou nováček, prožívají euforii, navíc jsou povzbuzeni vítězstvím v Chrudimi a dobrým výkonem i předtím doma s Varnsdorfem. Jsou tam hráči, kteří mají zkušenosti, požene je fantastická atmosféra,“ poznamenává na klubovém webu hradecký trenér Zdenko Frťala.

Atletický Memoriál Josefa Sečkáře přivítá Brno na konci srpna.
Atletický memoriál Pod Palackého vrchem připomene Josefa Sečkáře

Východočeši nevstoupili do nové sezony tak dobře. Po bezbrankové remíze v Sokolově přišla domácí prohra 0:2 s pražskou Duklou. Ta přikovala Votroky až na čtrnáctou pozici tabulky. „Nevydařený vstup do soutěže Hradce je pro nás nepříznivý. Bude se tu enormně snažit vstřelit první gól a získat první výhru. Respektujeme sílu soupeře, kterou jako čtvrtý celek loňského ročníku Hradec zajisté má,“ upozorňuje líšeňský kouč Miloslav Machálek.

Jeho svěřenci včetně syna Tomáše se v úvodu sezony stále ještě sehrávají. „Každý zápas nám ukáže maličkosti, na kterých potřebujeme zapracovat. To platí na obou stranách hřiště, byť defenziva pokulhává o trošku víc. Vepředu taky máme problémy, kdybychom byli s Varnsdorfem efektivnější v koncovce v první půli, vyhrajeme,“ uznává útočník.

SUCHÝ DO OBRANY

Líšeň nadále postrádá zraněné hráče Patrika Demetera a Lamineho Falla. V pátek klub zaregistroval obránce Marka Suchého, jehož hostování ze Slovácka potrvá do konce sezony.

Druholigový nováček tak stále piluje souhru po letní obměně kádru. „Hodně nám pomohlo, že jsme získali čtyři body ze dvou zápasů, atmosféra je dobrá. Kdyby se nedařilo, díváme se na sebe křivě a spolupráce bude horší. Noví kluci jsou super, všichni zapadli výborně a pořád se naše hra zlepšuje,“ oceňuje posun Tomáš Machálek.

Jakub Kornfeil.
Hned jsem věděl, že je něco špatně, říká Kornfeil o pátečních trablech

Devětadvacetiletý fotbalista prožívá v brněnském klubu restart kariéry. „Ohromně si to užívám, pro mě je to zmrtvýchvstání. Ve fotbale jsem se už moc neviděl, ale co jsme zažili v Líšni, mi zase nahrnulo krev do žil. Máme skvělou partu a jsem hrozně spokojený,“ libuje si líšeňský forvard.

Na úvodní druholigový duel dorazilo 1542 diváků. Na sobotní utkání klub otevírá pokladnu už v půl čtvrté odpoledne. Navýšil kapacitu na stání, počet občerstvovacích stánků a otevřel další toalety.