Rozhodující moment přišel tři minuty před koncem a v hostujícím kouči Milanu Valachovičovi zanechal pachuť. „Nějak nemohu přenést přes srdce pokutový kop, který byl proti nám nařízený v posledních minutách utkání. Zvláště, když jsem sledoval v televizi záběry z těchto chvil a slyšel i komentář reportéra v souvislosti s tím, že navíc při první naší obdržené brance nemuselo být vše v pořádku. Přišli jsme o bod, k němuž jsme byli nesmírně blízko,“ mrzelo líšeňského stratéga.

ŠESTNÁCT ROHŮ. Zbrojovka prodala v utkání s Třincem nácvik standardních situací, po kterých se trefila dvakrát.
Dominovala i bez opor v sestavě. Zbrojovka rozprášila Třinec pěti góly

Pokutovému kopu předcházel souboj brněnského zadáka Ondřeje Ševčíkas domácím útočníkem. Sudí Pavel Julínek nařídil penaltu, kterou Igor Súkenník poslal přímo do šibenice. „Věřil jsem si na ni. Zachoval jsem chladnou hlavu. Jsem rád, že to tam padlo a vyhráli jsme,“ povídal po zápase slovenský záložník.

Favorizovaná Viktoria se ovšem na domácím stadionu nadřela. Do vedení se dostala deset minut před přestávkou, když se trefil dvacetiletý Ázerbájdžánec Farid Nabijev. „Před utkáním jsem upozorňoval, že proti Viktorce nemáme co ztratit. Ale hráči přesto byli na hřišti zakřiknutí. Vyprchalo sebevědomí a byli jsme dost nervózní. Žižkov, jenž je právem v přední části tabulky, má opravdu kvalitní tým s dobrou organizací hry. A tak jsme byli takřka celý poločas pod tlakem,“ uznal Valachovič.

Po hodině hry ovšem sáhl do sestavy, na trávník poslal najednou Ondřeje Vintra, Marka Matochu a Jana Silného. Posledně jmenovaný se mu odvděčil vyrovnáním. „Když se obraz zápasu zásadně neměnil ani po změně stran, rozhodl jsem se k trojímu střídání a změně rozestavení. Myslím si, že soupeř na tuto změnu nereagoval, takže jsme najednou měli víc šancí, byli v těchto chvílích i lepší a vstřelili zasloužený vyrovnávací gól,“ vylíčil Valachovič, jehož svěřenci klesli na desátou pozici.

Domácí SK Líšeň (v bílém) proti FC Sellier Bellot Vlašim.
Rolinek vystřelil postup, místo v líšeňské sestavě získal až teď

Žižkov, který kopal v utkání sedmnáct rohů, však dotlačil utkání do vítězného konce a posunul se v tabulce už na třetí příčku, ovšem po pondělní dohrávce jej může předstihnout Hradec Králové, nebo Jihlava. „Byli jsem celý zápas lepší na balonu, určitě jsme měli rohy, standardky, ale nebyli jsme agresivní v šestnáctce, nevytvářeli jsme si šance. Jsem rád, že aspoň v závěru padl gól,“ oddechl si autor vítězné trefy do líšeňské sítě Súkenník.
Viktoria si připsala šestou výhru z posledních sedmi zápasů.

FK Viktoria Žižkov – SK Líšeň 2:1 (1:0)
Branky: 35. Nabijev, 87. Súkenník (pen) – 69. Silný
Žluté karty: 47. Vasiljev, 67. Černín (oba Líšeň)
Žižkov: Švenger – Řezáč, Březina, Žežulka, Tusjak – Súkenník, Nešický – Nabijev (81. Egidio) – Jaroslav Diviš (90. Martan), Batioja (90. Bezdička), Vůch (69. Urbanec). Trenér: Daniel Veselý
Líšeň: Halouska – Jeřábek, O. Ševčík, Černín, Rolinek (59. O. Vintr) – Minařík (59. Silný) – Vasiljev, Hlavica, Málek (78. Demeter), T. Machálek (59. Matocha) – Zikl (83. Kučera). Trenér: Robert Kafka