Pražané přitom přijížděli na východ Brna s úchvatnou bilancí 286 minut bez obdržené branky. Ta se na hřišti nováčka druhé ligy rozrostla o dalších šestadvacet minut. Pak ale udeřil Machálek a jako by odšpuntoval zátky parného odpoledne.

Opět napěchované ochozy na stadionu v Kučerově ulici viděly zběsilý duel. „A které naše utkání takové nebylo?“ usmíval se Machálek. „Vždy hrajeme otevřeně, ale je třeba říct, že proti Žižkovu musíme být za bod rádi,“ dodal už vážně syn trenéra Líšně Miloslava Machálka.

Žižkov se totiž před zápasem kromě již zmíněné série bez obdržené branky pyšnil i pěti výhrami v řadě. A v prvních minutách formu prokazoval. „Od desáté minuty už jsem vyhlížel občerstvovací pauzu, protože jsme byli pod tlakem,“ přiznal Tomáš Machálek.

Kdyby Viktoria ve dvacáté minutě vedla o tři góly, nikdo by nemohl říct ani popel. „Do duelu jsme vstoupili naprosto nekoncentrovaní. Soupeř měl čtyři loženky,“ bědoval kouč Machálek.

Jeho svěřenci se sice ujali vedení, ale záhy o něj přišli. „Vyrovnávací trefu si za rámeček rozhodně nedáme,“ láteřil domácí stratég po lacině obdrženém gólu.

Krátce po změně stran se ale ve vápně k odraženému míči dostal bek Michal Jeřábek a nekompromisní střelou vrátil domácím vedení.

Ti ho mocně toužili udržet, vždyť domácím fanouškům na vlastním stadionu ještě nedopřáli radost z výhry. Jen tři předchozí remízy.

A k vítězství Líšeň mohla být ještě blíže. „Za stavu 2:1 pro nás jsme měli tutovku, ale kdybychom ji proměnili, asi by to nebylo spravedlivé,“ uznal Miloslav Machálek, jelikož v těch minutách měl ze hry víc Žižkov. „Nicméně šlo o jasnou šanci, škoda,“ mrzelo jej.

O pár minut v krátkém časovém sledu totiž už Brňané prohrávali. Viktorka dvakrát udeřila ze vzduchu.

Jenže jestli něco Líšeň pod taktovkou Machálka definuje, tak nezlomný charakter a za žádného stavu se nevzdávat. „Díky naší obrovské vůli jsme nakonec utkání dovedli alespoň do remízy. Získaný bod pro nás má cenu zlata,“ poznamenal strůjce líšeňské pohádky, která po dopsané sedmé kapitole čítá jednu porážku, deset bodů a bláznivé skóre 15:13.

Líšeň uspěla v další těžké prověrce s Žižkovem. „Jestli je pro nás remíza 3:3 ztráta, nebo zisk? Nevím, ale vím, že v Líšni to nebude mít nikdo jednoduché,“ řekl hostující trenér Zdeněk Hašek.

SK Líšeň - FK Viktoria Žižkov 3:3

Poločas: 1:1.

Branky: 27. T. Machálek, 49. Jeřábek, 88. T. Machálek – 32. Bazal, 65. Gil, 70. Čapek.

Žluté karty: Šustr, Hladík, Hlavica, Jeřábek - Diviš.

Rozhodčí: Vojkovský – Paták, Lakomý.

Diváci: 1 528,

SK Líšeň: Šustr – Suchý, Hlavica (C), Bednář (71. Rolinek) – Ad. Čermák – Jeřábek, Reteno Elekana, Málek (46. Zikl), M. Vintr (23. Minařík) – T. Machálek, Hladík.

FK Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Batioja, Súkenník – Urbanec (58. Čapek), Gil (83. Cabaña), Bazal (90+1. Maksić) – Jaroslav Diviš.