Na první gól se dlouho nečekalo. Už v sedmé minutě se ve vápně ocitl domácí kapitán David Krška a placírkou na zadní tyč přeloboval gólmana. Aktivní Líšeň posílena nováčkovským elánem se hnala za dalšími góly. Šance se postupně objevovaly, ale vázla koncovka.

A přišel trest. Varnsdorf z ojedinělého brejku srovnal. Hra se ustálila, bojovalo se o každý metr hřiště.

Ilustrační foto.
Před hlavním nádražím v Brně vzplál pojízdný vozík s kávou. Dva lidé se zranili

SK Líšeň - FK Varnsdorf 2:2
Poločas: 2:1.
Žluté karty: Jeřábek, Minařík - Bláha.
Rozhodčí: Vojkovský - Flimmel, Leška.
Diváci: 1542.
Líšeň: Vítek - Jeřábek, Hlavica, Čermák - Fall - Reteno Elekana (67. Rolinek), Minařík, Málek (52. Minarčík), Krška (76. Fila) - Machálek, Hladík.

Postupně se ale aktivity opět ujala Líšeň a dočkala se gólové odměny. Útočník Jan Hladík se elegantně uvolnil ve vápně a předložil míč před odkrytou branku a Guy Reteno Elekana měl snadný úkol. Neselhal a Brňané opět vedli.

Krátce před poločasem se vedení Líšně mohlo rozrůst na rozdíl dvou branek, ale hosty podržel v kritických momentech brankář. Po změně stran jako by se vyměnila i aktivita mužstev. Dopředu se o něco ví tlačil Varnsdorf a líšeňští zadáci začali vzadu propadat, z čehož pramenily gólové možnosti. Jeden brejk hosté využili a bylo opět srovnáno.

Fotbalová Zbrojovka. Ilustrační foto.
Úvodní zaškobrtnutí Zbrojovky: málem prohrála, z Vlašimi veze aspoň bod

Severočeši se na jihu Moravy hnali za obratem. Dvakrát hasil malér domácí stoper Jan Hlavica. Poté se opět dopředu tlačili domácí, ale místo šancí byl vidět spíš boj ve středu hřiště. Duel nakonec skončil remízou 2:2.

VLADIMÍR FORMÁNEK