Po třech týdnech přípravy rozebral Deník Rovnost s líšeňským koučem Milanem Valachovičem posily týmu, problémový post nebo potíže se soupeři. „Někdo v zápasech překvapil, někdo zklamal. Času máme ještě dost,“ řekl Valachovič, jehož tým ve středu v Bratislavě odehraje duel s druholigovou Petržalkou. Utkání začne ve dvě hodiny odpoledne.

HLEDÁNÍ ÚTOČNÍKA. Nejlepším střelcem týmu a zároveň druhé ligy se stal na podzim záložník Jaroslav Málek, jenž dal sedm branek, z toho šest z penalt. Útočníci za ním zaostali. Marek Szotkowski se trefil třikrát a kometa minulé sezony Jan Silný dvakrát. I proto vedení líšeňského celku hledá třetího forvarda. „Vždycky chcete útočníka, který vám dá deset gólů a vystřelí body. Bohužel je to obecně nedostatkové zboží,“ hlesl Valachovič.

Příprava Líšně
Výsledky přípravných utkání:
9. ledna: Zlín – Líšeň 3:1
branka Líšně: Skočovský
10. ledna: Baník Ostrava – Líšeň 2:0
16. ledna: Senica (Slovensko) – Líšeň 2:1
branka Líšně: Demeter
23. ledna: Líšeň – Jihlava 1:1
branka Líšně: Silný
Nejbližší utkání:
středa v 14.00: Petržalka (Slovensko) – Líšeň

V Líšni nyní neuspěl na zkoušce forvard Martin Vaďura, který se po třech utkáních vrátil do Veselí nad Moravou z B skupiny I. A třídy. Tam na podzim dal v devíti zápasech devatenáct gólů. V brněnském celku se proti prvoligovým soupeřům střelecky neprosadil. Dalšího útočníka vyzkouší Valachovič už ve středu proti Petržalce, když se poprvé v líšeňském dresu představí prostějovský útočník Jan Šteigl. Pětadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc odehrál v podzimní části druhé ligy osm zápasů a zapsal jeden gól. V létě neuspěl na zkoušce v Karviné.

ELEKANA BEZ KONDICE. Na startu přípravy se do tréninku s Líšní zapojil po roční pauze kvůli problémům s cestováním gabonský záložník Guy Reteno Elekana. Jeho návrat může být výrazným posílením kádru. Jenže africký rychlík odehrál poslední ligové utkání 16. listopadu 2019. „Jak přišel, bylo na něm vidět, že má obrovský hendikep. Vzali jsme ho na zápasy do Zlína i na Baník, ale před Senicí jsme se rozhodli, že bude lepší, aby spíš kvalitně potrénoval. Nechali jsme ho doma a připravili mu tréninkové jednotky. Je především rychlostní typ a teď už vypadá líp. Proti Jihlavě tam byly věci, kvůli kterým v Líšni dřív hrál a proč se teď vrátil,“ líčil Valachovič.

POSILY V OBRANĚ. Zatím jedinou oficiální posilou Líšně je slovenský hráč Erik Otrísal z divizního Lanžhota, jenž rozšířil obrannou řadu. Ta po jeho příchodu čítá i s univerzály Davidem Paškem a Milanem Lutonským šest jmen. A v kádru momentálně o místo bojuje také krajní bek Oliver Putyera. Kmenový hráč prvoligové Karviné byl na podzim členem jen rezervního týmu. „Je v řešení. Na krajním obránci zahrál velice dobře a myslím, že tam mu to sedělo víc než na krajním záložníkovi. Pořád ale musíme brát ohled na to, že půl roku nehrál zápas,“ podotkl Valachovič.

SLOVENSKÁ SPÁSA. Fakt, že amatérští fotbalisté v říjnu kvůli koronavirovým patřením schovali kopačky do skříně a od té doby je nevytáhli, komplikuje situaci profesionálním klubům nejen na přestupovém trhu, ale i ve shánění soupeřů pro přípravné zápasy. „Plánované zápasy s Otrokovicemi i se Znojmem jsme zrušili,“ posteskl si Valachovič.

Jeho svěřenci se tak kromě celků z první české a slovenské ligy střetnou převážně s týmy z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. „To už mi přijde, jako bychom s nimi hráli i zimní ligu. Nic proti druhé lize, ale hrát s nimi tak často a nevyzkoušet si něco jiného je špatně. Jsme proto rádi za konfrontaci s Petržalkou, Senicí a Slovanem Bratislava,“ dodal Valachovič.