„Je to facka pro hráče, kteří by si měli uvědomit to, co jim říkáme na každém tréninku. Že tato sezona bude náročnější než předešlá. Přijde mi, že Málek, Matocha nebo Silný hrají jakoby předchozí sezona neskončila a my měli nahráno a mohli si dovolit cokoli,“ hořekoval kouč Valachovič. Líšeň doplácí především na zoufalou efektivitu proměňování šancí.

I v první půli ve Vlašimi si vytvořila spoustu příležitostí, ale o jediný gól hostí se postaral ve 32. minutě Martin Rolinek. Domácí ještě v první části srovnali, když se po individuální akci prosadil Denis Višinský. „Měli jsme plejádu šancí, které jsme zahodili. V prvním poločase jsme opravdu hráli, jak jsme chtěli hrát a mohli jsme vést 3:0, ale trápí nás zakončení, která jsou lehkovážná. Soupeř nám ukázal, jak se proměňují šance, Jenom Silný se dostal snad do třech tutovek, my pak vyrobíme hrubku, kdy Málek pokazí přečíslení a místo našeho gólu, branku dostaneme,“ pravil Valachovič.


Domácí otočili vývoj zkraje druhé půle, kdy se v rozmezí pěti minut prosadili střídající Tomáš Zlatohlávek a nedlouho po něm Denis Alijagič. Dvě slepené trefy favorizované hosty dokonale opařily. „Říkali jsme si v kabině, jak chceme hrát a místo toho, abychom to plnili a vyvarovali se zbytečných ztrát míče, posadíme soupeře na koně. Matocha nesmyslně pošle míč domů a prohráváme,“ bědoval líšeňský lodivod. Celek z východu Brna za poslední tři duely nasázel pouze dva góly, když se prosadil jednou proti Vyškovu a Vlašimi. „V prvním zápase jsme otočili proti Žižkovu (Líšeň prohrávala 0:2 a nakonec vyhrála 3:2 – pozn. red.) a někteří kluci nabyli mylný dojem, že stačí zapnout a povede se jim otočit. Tak to ale není. Musí k tomu přistupovat jinak a proměňovat šance,“ lamentoval Valachovič.

Brňané řešili komplikace už před utkáním, kdy na dálnici D1 u sjezdu na Vlašim postihl klubový autobus defekt pneumatiky. „Nezdrželo nás to a na stadion jsme se dostali včas. Vůbec bych tomu nepřikládal žádnou roli. Později se na stadion dostali jen někteří členové realizačního týmu, hráči byli na stadionu přesně v dobu, kdy tam být měli, “ poznamenal líšeňský kormidelník. Jeho svěřenci mají po čtyřech kolech pouhých pět bodů, v neděli od čtvrt na jedenáct dopoledne je navíc čeká ožehavé derby se Zbrojovkou na domácím stadionu.

Vlašim - Líšeň 4:1
Poločas: 1:1.
Branky: 41. Višinský, 47. Zlatohlávek, 52. Alijagić, 90+2. Janda – 32. Rolinek.
Rozhodčí: Krejsa – Arnošt, Slavíček.
Žluté karty: Zlatohlávek – Stáňa, Málek.
Vlašim: Řehák – Broukal (14. Prebsl), P. Breda, Hošek (73. Sváta), V. Svoboda, Rigo (65. Kozel), Křišťan, Zinhasović (46. Zlatohlávek), Blecha, Višinský, Alijagić (65. Janda).
Líšeň: Veselý – Pašek, Otrísal (75. Burda), Ševčík, Lutonský – Jeřábek – Stáňa (71. Krška), Málek, Matocha (63. Matocha), Rolinek (63. Bednář) – Silný (75. Chwaszcz).