Oba celky šly do duelu po nepříliš přesvědčivém posledním výkonu. Náladu si ale zlepšili jen hosté. „Jsme šťastní, že jsme zápas zvládli, protáhli jsme sérii bez prohry. Měli jsme na úvod jara dvě remízy, pro někoho to bylo málo, ale když se podíváte na vývoj tabulky, tak každý bod je nesmírně důležitý,“ tušil Trousil.

Přitom mírně nebezpečnější dlouho byla Líšeň. Své akce však nedokázala dotáhnout, chyběla jí především kvalita ve finální fázi. „Je vidět, že postrádáme góly Jaroslava Málka, Jana Silného a dalších. Pavel Vandas vstřelil branku naposledy v srpnovém šestém kole, naším nejlepším střelcem je Adrián Čermák, který ale pět ze šesti gólů dal z penalt,“ podotkl líšeňský kouč Milan Valachovič.

Ten nemohl být spokojený se situací, která předcházela jedinému gólu. Líšeň totiž kombinovala u soupeřovy šestnáctky, místo ohrožení vyškovské brány ale přišel rychlý brejk hostů, který zakončila až nařízená penalta po faulu gólmana Tomáše Vajnera.

A pokutový kop Ondřej Vintr v sedmdesáté minutě suverénně proměnil. „Zápas rozhodla jediná situace, která byla přesně podobná těm, které jsme hráčům sestříhávali. Nerozumím tomu. Vandas je v soupeřově šestnáctce a namaže soupeři na brejk. Pak nevím, proč Vajner fauloval, z té situace by už Vyškov nic nevytěžil. Byla to darovaná penalta po naší nesmyslné ztrátě,“ štvalo Valachoviče.

Pro Vyškov tak šlo o ideální scénář. A na rozdíl od minulého kola své vedení přetavil ve tři body. „Věděli jsme, že Líšeň nesmíme pustit do vedení. Pak se jí strašně těžko dává gól, protože je v devíti lidech poctivě u vápna a hrozně složitě se tam hledají prostory pro gólové situace,“ nastínil Trousil.

Domácí si ještě vytvořili hned několik slibných pozic, hrozit mohli i ze standardek, ke kterým se v hojném počtu dostávali. Jenže doplatili na svůj hlavní problém, kterým je nemohoucnost v pokutovém území soupeře. „Celý zápas naše hra vypadala dobře, ale v soupeřově šestnáctce jsme byli jaloví. Nepamatuju si zápas, kdy bychom měli tolik útočných standardek,“ porovnal líšeňský lodivod.

Po prohře v Příbrami 0:2 tak pro brněnský celek šlo o druhý direkt v boji o přední druholigové příčky. Naopak Vyškov dál stíhá vedoucí Příbram. „Pro nás jsou to zlaté body. Čeká nás reprezentační pauza a před ní je výhra důležitá, aby se klukům v těch více tréninkových dnech dobře pracovalo,“ doplnil vyškovský stratég.

Líšeň - Vyškov 0:1
Poločas:
0:0.
Branka: 70. Vintr (pen.).
Rozhodčí: Nehasil – Černoevič, Pospíšil.
ŽK: Laczkó – Vintr, Lahodný, Alegue.
Diváci: 1157.
Líšeň: Vajner – Laczkó, Jeřábek, Černín, Lutonský – Čermák – Ulbrich, Matocha (88. Otrísal), Polášek (77. Šumbera), Sokol – Vandas.
Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Musa, Němeček – Štěpánek, Souaré (62. Lahodný) – Kanakimana (62. Vintr), Alegue, Lacík (85. Dweh) – Bayo (90. Klesa).