Vyrovnávací branka padla ve čtvrté minutě nastavení a o to větší euforie ze získaného bodu panovala. „Alespoň bod bereme, určitě je cenný. Kdyby nám řekl někdo před duelem, že odjedeme s remízou, budeme rádi,“ řekl útočník Martin Zikl a pokračoval: „Jenže po vývoji zápasu jsme si zasloužili vyhrát. Bohužel jsme neproměnili brankové šance ve druhé půlce, takže jsme v uvozovkách pouze remizovali.“

O branku znamenající bod se postaral právě Zikl. „Šlo o takový gól, se kterým se moc nepočítalo. Padl z poslední možné akce v úplně závěrečných vteřinách,“ usmíval se líšeňský hrdina. „Je to super pocit,“ doplnil.

Fotbalista Tomáš Machálek.
Přišel o otce-trenéra, teď i o útok. Hlavně že hraju, směje se přeučený záložník

Na hřiště se přitom dostal až v sedmasedmdesáté minutě. V klíčovém momentu zachoval chladnou hlavu. „Podařilo se to a jsem za to fakt rád. Prostě jsem jen do dané chvíle přenesl to, co nacvičujeme na tréninku, takže se to zúročilo,“ liboval si dvacetiletý forvard.

Zatímco v hostujícím táboře vypukla erupce obrovské radosti, tak v tom domácím zavládl smutek. „Čekal nás houževnatý soupeř, který má svou hru postavenou především na dobrém pohybu a bojovnosti,“ podotkl třinecký asistent kouče Tomáš Jakus pro klubový web.

„Zároveň se mu otevírala okénka v obraně, čehož jsme příliš nevyužili,“ dodal.

Domácí FC Zbrojovka Brno v červeném proti 1. SK Prostějov.
Zbrojovka má nejvyšší výhru sezony, Prostějovu nastřílela doma pět gólů

Jenže brněnský celek už nesází pouze na totální ofenzivu, kterou ordinoval kouč Miloslav Machálek, jenž nyní vede Zbrojovku. Jeho místo zaujal Milan Valachovič a udělal pár změn. „Nemáme stejné rozestavení a také hrajeme trochu jiným stylem,“ popsal Zikl. „Má role na hrotu se změnila v tom, že už tolik nenapadáme. Není to ale nic zásadního,“ dovysvětlil.

Pod Valachovičem ale střelecky ožil. Za poslední čtyři zápasy dal hned tři branky. „Že jsem v nedávné době vsítil góly, není trenérem. Jen to tak prostě někdy je. Jeden přesný zásah spustí vlnu,“ zmínil Zikl.

V Líšni je na hostování ze Zbrojovky. Anabáze v klubu z východu Brna mu končí na konci roku. „Na zimní přípravu se asi vrátím zase do mateřského celku. Uvidím, zda půjdu znovu do Líšně,“ líčil.

Dost možná tak pro něj bylo utkání s Třincem poslední v této sezoně za Líšeň. Následující duel sehrají Brňané už netypicky v sobotu, kdy je na programu reprezentační přestávka. „Bude nám sice chybět Martin Zikl, který bude s národním týmem do dvaceti let, pokusíme se to ale zvládnout i bez něj,“ poznamenal líšeňský záložník Tomáš Machálek k duelu s Chrudimí.

Házenkáři brněnského Králova Pole. Ilustrační foto.
Královo Pole ovládlo házenkářské derby a ukotvilo Maloměřice u dna extraligy

FK Fotbal Třinec - SK Líšeň 1:1

Poločas: 1:0. Branky: 14. Bedecs (pen.) – 90+4. Zikl. Žluté karty: Jeřábek , O. Ševčík, O. Vintr, M. Vintr, Hladík. Rozhodčí: Hocek – Batík, Dohnálek. Diváci: 382. Držení míče: 54 % - 46 %. Střely celkem: 12:14. Střely na branku: 7:6. Rohy: 6:7.

Třinec: Adamuška – Kušnír, Gáč, Bedecs, Janoščín – Samiec, J. Valenta (64. Kubala) – Hlúpik (90+3. Arroyo), Machalík, Cienciala (82. Omasta) – Mu. Tijani.

Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica, Bačo, Suchý (72. M. Vintr) – Ad. Čermák – Reteno Elekana (77. Zikl), Demeter (77. O. Vintr), Hladík, T. Machálek – O. Ševčík.