Růsek se pod ni podepsal jednou brankou, jeho parťák hned dvěma. „Měl jsem ve čtvrtek jinou představu, ale na taktickém tréninku mě někteří hráči nepřesvědčili, takže na dalším tréninku vykrystalizovala tato jedenáctka. Chtěli jsme hrát hodně rychle nahoru,“ líčil po vítězství Machálek.

Po svém příchodu k brněnskému týmu, kde nahradil Pavla Šustra, vyžaduje po hráčích běhavý fotbal a agresivní napadání. „Řekli jsme si, že to zjednodušíme, nebudeme se tak věnovat zakládání útoku, na kterém jsme strávili nejvíc času. Snažíme se rvát nahoře a mít druhé balony,“ objasnil změnu Růsek.

Do této koncepce Machálkovi očividně nezapadají šestatřicetiletý kapitán Magera, ani osmadvacetiletý Pázler. Přestože se pyšní parádní střeleckou vizitkou, přednost dostalo dravé mladí. A to především rychlonohý Přichystal. „Chytil jsem formu a pod tímto trenérem mě hra začala bavit. Dal jsem dva góly, vyhráli jsme, snad je kouč spokojený,“ popsal třiadvacetiletý forvard.

Brněnský útok
#10 Antonín Růsek
- 20 let, 187 cm/82 kg
- sezona 2019/2020: 12 zápasů/3 góly
#14 Jakub Přichystal
- 23 let, 176 cm/70 kg
- sezona 2019/2020: 6/2
#17 Lukáš Magera
- 36 let, 195 cm/88 kg
- sezona 2019/2020: 10/3
#18 Jan Pázler
- 28 let, 185 cm/79 kg
- sezona 2019/2020: 5/1 (jen v Brně)

Machálek zná Přichystala velmi dobře. Vedl jej v Líšni, kde se stal nejlepším kanonýrem Moravskoslezské fotbalové ligy a pomohl k postupu do druhé nejvyšší soutěže. „Trenér mi věřil, takže jsme na to navázali,“ lebedil si mladý forvard.

Přitom v týdnu ho po tréninku upozorňoval, že musí přidat. „Říkal, že musím víc pracovat, tak snad jsem teď začal. Ví, v čem jsem dobrý, což jsou náběhy za obranu a rychlost. Chce, abych to dělal,“ líčil Přichystal.

Kouč Machálek opět prokázal, že rychlonohého útočníka umí probudit. „Majitel Zbrojovky mi říkal, ať si ho napíšu do občanky, že hraje jen pode mnou,“ usmál se brněnský trenér.

„I když jsem ještě netrénoval Zbrojovku, volal jsem Kubovi a ptal se, co se děje, že v Líšni byl nadstandardní. Proti Varnsdorfu podal výborný výkon, za což jsem rád a přeji mu to,“ vzkázal Machálek.

Na dravého útočníka upozornil také jeho varnsdorfský protějšek. „Sestavu jsem trefili až na jedno jméno. Doufal jsem, že Přichystal nebude hrát. Věděli jsme, kde jsme slabší, očekával jsem dva útočníky typologicky podobné. Přichystal je zajímavý hráč a můžeme o něm v budoucnu slyšet,“ řekl varnsdorfský kouč David Oulehla.

Přichystal si rozuměl s dvacetiletým Růskem, který se z pozice podhrotového záložníka vysunul do útoku. „Trenér se mě po návratu z reprezentace ptal, kde se cítím nejlíp, takže jsem řekl nahoře. I když mě to v zápase překvapilo, protože jsem celý týden trénoval na střeďákovi. Na hrotu jsem se cítil dobře, to je moje pozice a jsem za ni rád,“ uvedl Růsek.

Dva mladíci ukázali, že mají kvalitu, aby převzali ofenzivní úkoly místo zkušených matadorů. Potvrdit to mohou v sobotu hodinu po poledni na hřišti Viktorie Žižkov. „S Přichym jsme si vyhověli, byli jsme blízko u sebe, každý propadlý balon jsme měli. Je to hlavně náběhový hráč a když hru zjednodušíme, je to něco pro něj,“ dodal Růsek.