Nové posily na všech postech. Fotbalová Líšeň roli nováčka ve druhé lize zvládla, po odchodu několika opor však musela posílit na všech postech. A vypadá to, že se jí to podařilo. Po druhém kole mají brněnští fotbalisté šest bodů a na chvíli se dostali i do čela tabulky. „V průběhu jara jsme měli baťůžek z podzimu. Zvykali jsme si na soutěž a sbírali zkušenosti. Teď se nám jaro konečně vyplácí,“ líčí brněnský kouč Milan Valachovič.

Nejproduktivnějším nováčkem líšeňského kádru je bezpochyby bývalý útočník Žižkova Marek Szotkowski. Ten nastupuje v útoku po boku Jana Silného, se kterým tvoří sehrané duo. „Jsou to podobní útočníci, nepříjemní pro soupeřovu obranu. Jdou za každým míčem a nic pro ně není ztracené. Mají dobré postavy a jsou nepříjemní do soubojů, zbytek týmu pak může na soupeřově půlce získávat míče. To nás dostává do hry,“ chválí si silnou dvojku trenér Líšně.

Ten moc dobře věděl, proč čtyřiadvacetiletému útočníkovi angažmá nabízí. „Znám ho z Baníku, kde dřív naskakoval a kde má ligové starty. Když jsem ho kdysi půl roku trénoval, vedl tabulku střelců. Střílení gólů má v sobě,“ říká Valachovič. „Vyhovuje mi hra na dva útočníky, je to pro mě příjemnější. V Líšni navíc panuje pohoda, cítím se tu dobře,“ pochvaluje si Szotkowski, který je se dvěma brankami na druhém místě tabulky střelců.

STŘELCI LÍŠNĚ 2020/2021:

1. Marek Szotkowski: útok, 158min, 2 góly

2. Marek Matocha: záloha, 180min, 1 gól

3. Jaroslav Málek: záloha, 177min, 1 gól

4. David Krška: záloha, 125min, 1 gól

5. Jan Silný: útok, 160min, 1 gól

6. Martin Rolinek: záloha, 18min, 1 gól

Tým ale neposílil jen v útoku. Nové opory zálohy v podobě Davidů Paška a Kršky jsou dle trenéra Líšně produktivnější a hlavně nebezpečnější pro soupeře. „Nové kraje nám přinesly obrovskou kvalitu, tam jsme měli dříve trochu problém. Oba hráči mají větší úspěšnost, lepší čísla. Mužstvo určitě zkvalitnili. I jako tým jsme ale získali zkušenosti,“ popisuje. David Krška se trefil hned v úvodním utkání proti Třinci, na další dva góly přihrával.

Přestože se teď brněnskému mužstvu daří, nechce Valachovič nechat nic náhodě. „Povedlo se nám přivést kvalitní posily, všichni jsou v základní sestavě a jsem s nimi spokojený. Vždy je ale na čem pracovat a zrovna teď se objevil hráč, o kterého máme zájem,“ prozrazuje. „Trénuje s námi od včerejška, jde o ostříleného hráče, který má s ligou zkušenosti. Když to vyjde, nastoupí na jedné z krajních pozic,“ dodává.

V následujících dvou týdnech čeká líšeňské fotbalisty reprezentační pauza, poté se představí v sobotním utkání na domácím hřišti s pátým Varnsdorfem. „Moc nám nevychází vstupy do zápasů, dostáváme první góly. To je věc, na které musíme zapracovat. Šest bodů po dvou zápasech je ale skvělý výsledek,“ raduje se čtyřiadvacetiletý útočník.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ