„Takový výsledek nás pochopitelně netěší. Protočili jsme opět dvě mužstva. Je to příprava a jsme navíc v její první fázi, kdy našim soupeřům začíná soutěž o pár týdnů dříve, ale je potřeba z toho vyvodit závěry, protože tentokrát nám to opravdu hodně nesedlo. Můžeme říct, že kdybychom hráli v patnácti hráčích a netočili dvě jedenáctky, bylo by to jiné, ale nemění to nic na tom, že musíme pracovat na věcech, které nám nejdou,“ přesvědčoval pro klubový web asistent brněnského trenéra Josef Mucha.

Brňané podobně jako v sobotním utkání ve Zlíně, které vyhráli 2:1, protočili dvě jedenáctky. V první půli se představil třeba i kanonýr Jakub Řezníček.

Teprve v květnu roku 2022 se Jan Moravec loučil ve Zbrojovce, nyní je posilou Moravských Knínic hrajících okresní přebor Brno-venkov.
Ex-Zbrojováci v okrese? Tým z Brněnska je zjevení, má i hejtry. V zimě posílil

Brňané ale od úvodních minut nestíhali. Brankář Martin Berkovec ještě penaltu v první minutě chytil, v patnácté minutě už byl ale krátký na rychlý protiútok domácího týmu, který zakončoval Rakušan Alex Sobczyk.

O jedenáct minut později navýšil vedení slovenského celku Mário Hollý. Brňany sice za chvíli vrátil do hry přesnou dorážkou Denis Granečný, ale hosté si na konci úvodního poločasu nepohlídali v dalším brejku Sobczyka, který druhým gólem navýšil na 3:1.

„V první půli jsme byli všude druzí, hodně nepřesní, měli jsme spoustu nevynucených chyb. Soupeř byl lepší v kombinaci, zato my jsme si nevyhověli,“ lamentoval Mucha.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) zakončili zimní Tipsport ligu domácím zápasem se Zbrojovkou Brno.
Zbrojovka zkouší dánského obránce. Proti Zlínu si odbyl premiéru i mladík

Po změně stran se povedlo hostům znovu dostat na dostřel, když se v sedmdesáté minutě prosadil Potočný. V závěru ale Brňané prožili šestiminutovku hrůzy, kdy dostali tři góly. „Ve druhé půli už hra snesla přísnější měřítko, vyšel nám vstup a dali jsme kontaktní gól a byli pohyblivější. Ale směrem do defenzivy to bylo z naší strany hodně špatné celý zápas, soupeř dával lehce góly, na tom musíme pracovat,“ burcoval Mucha.

Brňané tak na skalické umělce prohráli i druhý zápas, když na stejném místě minulou středu padli 0:2 se Zlatými Moravci.

„Škola je to i pro mladé, kteří takových zápasů třeba na umělce neodehráli tolik. Jsou to zkušenosti, které se jim budou hodit,“ dodal Mucha.

Šanci aspoň na částečný reparát má Zbrojovka v sobotu, kdy se půl hodiny před polednem představí na lužánecké umělce v souboji proti třetiligovému Hodonínu.

MFK Skalica - FC Zbrojovka Brno 6:2
Poločas: 3:1.
Branky: 15. Sobczyk, 26. Hollý, 44. Sobczyk, 82. Alves, 84. Baumgartner, 88. Vlasko – 34. Granečný, 70. Potočný.
Žlutá karta: 62. Potočný.
Zbrojovka Brno: 1. poločas: Berkovec - Vit, Endl, Šlapanský, Gyamfi - Hellebrand, Pachlopník - Smejkal, Alijagić, Granečný - Řezníček.
2. poločas: Berkovec - Koželuh, Štěrba, Hamza, Granečný (61. Vit) - Martinek, Fousek - Juritka, Večeřa, Kronus - Potočný.