„Ať je to, jak chce, pro nás je bod dobrý. Motivovali jsme kluky, aby nebyli zbrklí, ale nevyvarovali jsme se chyb, které trochu gradovaly Gyamfim," pravil na adresu smutného hrdiny zápasu Fostera Gyamfiho, po jehož chybě Vyškov otevřel skóre zápasu, brněnský trenér Lukáš Kříž. „Kdyby ale tu chybu neudělal, asi bychom nedali gól, protože po inkasované brance jsme se začali dobře tlačit dopředu," doplnil Kříž.

Ten musel před utkáním řešit velkou nepříjemnost. Pětadvacet minut před startem duelu vyšlo najevo, že stoper Jakub Šural nebude kvůli zranění nakonec schopen nastoupit. Jeho místo tak zaujal Gyamfi a do základní sestavy se stejně jako ve středeční partii proti Jihlavě posunul hrající trenér B týmu Peter Štepanovský.

Zdroj: Václav Petrů

„Kubu píchlo ve svalu při rozcvičce a museli jsme to řešit. Měl nějaké problémy už dřív, ale vypadalo to, že bude schopen nastoupit," podotkl nový brněnský lodivod Kříž, pod jehož taktovkou bodovala Zbrojovka i ve druhém utkání v řadě.

Od úvodních minut domácí Vyškov potvrzoval roli favorita a byl daleko nebezpečnějším celkem. Druhému týmu tabulky ale vázla koncovka a Zbrojovce navíc podruhé v řadě zachytal brankář Dominik Sváček. Ten se blýskl zkraje zápasu třeba proti šanci hodně aktivního lotyšského útočníka Vyškova Raimondse Krollise.

Ten byl i u největší gólovky prvního poločasu, když na konci úvodní části naservíroval míč do luxusní pozice ve vápnu Santiagovi Enemenovi, který ale trestuhodně šanci zahodil. „Náš výkon snesl měřítko, jaké bych si představoval, ale nevyužili jsme šance a bod je pro nás jednoznačně ztráta," mrzelo lodivoda Vyškova Jana Kameníka.

Radost fanoušků Vyškova po trefě domácího týmu

Zdroj: Václav Petrů

Na výkon vyškovského celku dohlížel i majitel klubu Jeff Luhnow z americké agentury Blue Crow Sports, který ve druhé půli sledoval s ostatními fanoušky částečné vzepětí brněnského celku. Jenže Zbrojovce dlouho scházel moment překvapení i zajmavé příležitosti.

To na druhé straně ukončil čekání na gól v 71. minutě Issa Fomba, který využil trestuhodného Gyamfiho zaváhání. Fomba ho obral o míč, dostal se do brejku, který zakončil přesnou střelou k tyči. „Foster udělal chyby už v prvním poločase, ale je to mladý kluk. Chtěl jsem ho podržet. Když na podzim přicházel, měl tam skvělé věci, je třeba výborný v hlavičkových soubojích, ale opakují se u něj chyby," podotkl Kříž.

Zbrojovku ale paradoxně obdržená branka nastartovala a o sedm minut později bylo srovnáno. Hrdina středeční partie proti Jihlavě Denis Granečný dostal míč k vápnu a střílenou přihrávku poslal do skrumáže, odkud se prosadil Denis Alijagič.

Ve zbytku zápasu už si žádný z celků větší šanci nevytvořil a jihomoravští rivalové se tak těsně před vypuknutím vydatné přeháňky rozešly smírně. „Udělali jsme teď trochu krůček zpátky potom, co jsme dva zápasy vyhráli a atmosféra v týmu byla dobrá. Čeká nás nyní poslední měsíc a něco sezony, a musíme zabrat, ve hře je pořád osmnáct bodů," dodal Kameník.

MFK Vyškov - Zbrojovka Brno 1:1
Poločas: 0:0.
Branky: 71. Fomba – 78. Alijagić.
Rozhodčí: Hocek – Žurovec, Bureš
Žluté karty: 25. Lahodný, 90+7. Delferriere – 51. Gyamfi, 61. Koželuh.
Diváci: 1518.
MFK Vyškov: Borek – Ilko (C), Straalman, Musa, Aberkane – Mafwenta, Eneme (85. Bayo), Lahodný (72. Delferriere) – A. Svoboda (72. Schön), Krollis, Fomba (90+5. Diallo).
Zbrojovka Brno: Sváček – Koželuh, Gyamfi (77. Juritka), Pernica, Granečný – Hamza, Štepanovský (58. Jambor, 86. Nový) - Smejkal (58. Fousek), Potočný (86. Mara), Alijagić - Řezníček.