„Věřím, že taková ubojovaná výhra s Jihlavou bude základ, po kterém to z nás spadne a můžeme jít náhoru. Výhru jsme už moc potřebovali," přesvědčoval hrdina středečního brněnského duelu Denis Granečný, který zápas rozsekl trefou v pětaosmdesáté minutě.

Nový kouč Zbrojovky Lukáš Kříž tak slavil úspěšnou premiéru na lavičce brněnského celku. „Vlil nám novou krev do žil, ukázalo se, že jeho jmenování byl dobrý tah a že to důležité vítězství přišlo," podotknul Granečný.

Zdeněk Psotka
Psotka o tom, proč není hlavním koučem Zbrojovky, výjimce pro Srbskou i prodeji

Brňané ukončili pět a půl měsíců dlouhé čekání na druholigovou výhru a poskočili z dvanácté na devátou příčku tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pryč od sestupových pozic. „Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, na co to bude stačit," přemítal Granečný.

Oba týmy čeká za poslední týden už třetí zápas, Brňané dokonce stihnout stejnou porci s o den kratším intervalem.

„Čeká nás Vyškov, který v posledních zápasech také zabral a i když jdou utkání rychle po sobě, budeme na to fyzicky nachystaní," zdůraznil Kříž, jenž bude mít oproti středečnímu duelu k dispozici Adama Fouska s Josefem Koželuhem.

Lukáš Kříž si ve středečním duelu proti Jihlavě odbyl premiéru na lavičce A týmu Zbrojovky.
Nový kouč Kříž naladil Zbrojovku k výhře: O nabídce jsem nepřemýšlel, říká

Na rozdíl od zápasu před dvěma roky bude ale favoritem domácí Vyškov, který ovládl i zářijový vzájemný duel na Srbské v Brně 1:0 a zdá se, už překonal krizi ze začátku jarní části sezony. V posledních dvou kolech slavil výhru. V azylu Prostějova v Olomouci ve středu vyhrál 1:0, přestože musel odehrát padesát minut bez vyloučeného kapitána Filipa Štěpánka.

„Výhru přijímáme s pokorou. Prostějov dělá velmi dobrou práci a je silným týmem, který rozhodně nepatří někam do spodní části tabulky. Je otázkou času, než se odrazí pořadím nahoru,” pravil po středeční partii vyškovský trenér Jan Kameník.