Díky dvěma výhrám poskočila Zbrojovka na šestou příčku soutěže o skóre před Ústí nad Labem. Odškrtává postupné úkoly, jejichž splnění jsou nutné pro úspěch mise s názvem Návrat do první ligy. „Všechno pilujeme, makáme, věříme tomu, co trenér po nás chce. Věřím, že jsme pod ním udělali velký kus práce a dosáhneme cíle, kam směřujeme,“ sdělil brněnský obránce Pavel Eismann.

Jistě lze namítnout, že Zbrojovku zatím ani jeden soupeř pořádně neprověřil, narazila na nejhorší dva celky soutěže. Jenže v Chrudimi prohrávala a nakonec i v deseti vybojovala vítězství 2:1. A domácím kanonáda 6:0 proti Viktorii Žižkov taky leccos naznačuje. „Jestli chceme hrát minimálně o baráž, musíme vyhrávat. Obě vítězství jsou pro mě stejně cenná,“ pravil kouč jihomoravského týmu Pavel Šustr.

Na třetí barážovou pozici momentálně jeho mužstvo ztrácí pět bodů. Okupuje ji Hradec Králové, který ztratil body za bezbrankovou remízu ve Vítkovicích. Druhá Jihlava zase dovezla nerozhodný výsledek 1:1 ze hřiště Táborska. „Ostatní týmy neřeším. Dívám se na naše zápasy a těší mě náš výkon proti Žižkovu,“ řekl Šustr.

Ostrá prověrka jeho svěřence čeká v neděli, kdy od pěti hodin odpoledne nastoupí na hřišti lídra Českých Budějovic. „Myslím, že jsme se naladili dobře a věřím, že to bude dobré utkání,“ uvažoval zkušený Eismann.

Úvodní dvě jarní kola dala zapomenout na trápení Zbrojovky se slabšími mužstvy, když třeba na závěr podzimu podlehla v Třinci a pak doma Vlašimi. „Potřebujeme takhle hrát pořád, ne jen jeden zápas. I když nevyhrajeme 6:0, musíme získávat tři body,“ burcoval Škoda.

Správný přístup představuje pro kouče Šustra nejdůležitější kritérium pro výběr sestavy, polevení neodpouští. „Všichni hráči vědí, jak se mají chovat v herních situacích v obranné i útočné fázi. Máme nastavená pravidla a pokud je někdo neplní, kdykoli ho vystřídám, třeba i v páté minutě. Důležitá je také odvaha hráčů, v Chrudimi ji neměli, tentokrát jsem už před zápasem cítil, že se jdou porvat a duel tak vypadal,“ podotkl trenér.

V zimní přestávce došlo k okysličení týmu, skončili mimo jiné brankářská jednička Dušan Melichárek nebo záložník Milan Lutonský. Mužstvo utužovalo kolektiv. „Vidím větší soudržnost, fungujeme jako tým, bylo klíčové na tom zapracovat. Každý ví, co má na hřišti dělat. Když splníme pokyny od trenéra, nebudeme mít nikde problém,“ prohlásil Eismann.