Vyrovnávací branku vstřelil netradičně pravačkou. „Jakmile jsem si posunul míč na pravou nohu, všichni se chytli za hlavu. Říkají, že když kopu pravou, je to ztracený míč. Přemýšlel jsem, co s tím teď budu dělat,“ smál se ostřílený bek.

Jihomoravané tak z pátečního zápasu ve středních Čechách dovezli jen bod. Ten je pro ně ztráta, jelikož na Srbské po smolné baráži s Příbramí letos pomýšlí na první místo a postup. „Je to zklamání, ale neděláme z toho paniku. Ještě nás čeká dost zápasů, ve kterých musíme uspět,“ vyhlásil Eismann.

Hráči Zbrojovky přitom v utkání po trefě Jakuba Šurala vedli. Ve druhém poločase ale soupeř duel otočil. „Zápas nebyl dobrý. Výsledkově jsme jej nezvládli. V prvním poločase jsme podali slušný výkon, ale mohli jsme jej korunovat víc góly, to se bohužel nepovedlo,“ litoval čtyřiatřicetiletý fotbalista.

Fotbalová Zbrojovka. Ilustrační foto.
Úvodní zaškobrtnutí Zbrojovky: málem prohrála, z Vlašimi veze aspoň bod

Zlom v utkání dle něj nastal s druhým poločasem. „Ve druhé půli jsme byli ustrašení a nastala fáze, kdy jsme nehráli, co jsme měli. Na konci už jsme honili výsledek,“ přiblížil.

Brněnské vstupy do sezony:
První zápasy Zbrojovky v posledních čtyřech ročnících:
- druhá liga 2019/2020: Vlašim – Brno 2:2 (Svoboda, Janda z p.k. – Šural, Eismann)
- druhá liga 2018/2019: Brno  – Jihlava 1:3 (Magera – Urblík, 2x Klíma)
- první liga 2017/2018: Brno  – Ostrava 1:3 (Kratochvíl – Hrubý, Baroš, Stáňa)
- první liga 2016/2017: Slavia Praha – Brno 4:0 (Frydrych,2x Tecl, Ngadeu Ngadjui)

Středočeši se na favority z Brna pečlivě nachystali. „Stejné je to i s ostatními týmy. Vždy musíme dobývat a hledat skulinku v soupeřově obraně,“ řekl.

To se hráčům v červeném v poslední době daří, v pěti přípravných zápasech nasázeli sedmnáct branek a v uplynulém druholigovém ročníku se s třiašedesáti vstřelenými góly stali nejproduktivnějším týmem soutěže. „Je dobré, že jsme v létě navázali na jaro, kdy se nám střelecky dařilo. Věřím, že to promítneme i do mistrovských utkání a dostaneme se do pohody i herního tempa, ve kterém branky dávat budeme a ukážeme ofenzivní fotbal,“ přál si Eismann.

Otázka zůstává, jak na tom budou Brňané se silami. Kvůli organizačním změnám v nejvyšších soutěžích a s tím související baráži totiž hráči dostali jen krátké volno. „Debatovali jsme o tom a není to ideální. Dostali jsme asi dvanáctidenní dovolenou, takže jsme s rodinou vyrazili do tepla. Kdybychom měli čtrnáct či osmnáct dní, bude to určitě lepší. Doufám, že letos to řešit nebudeme a postoupíme z prvního místa,“ sdělil.

První kolo druhé ligy mezi domácí SK Líšeň (v bílém) a fotbalovým klubem z Varnsdorfu.
Líšeň v druholigové premiéře vyválčila bod. Před rekordní diváckou návštěvou

I přes zatím nesplněný postup zůstává Eismann v klubu spokojený. Patří totiž ke stavebním kamenům základní sestavy. „Ve Zbrojovce jsem našel perfektní zázemí, ale nevnímám to tak, že mám něco jisté. Tak profesionální sport nefunguje. Trenér má nachystané i další varianty,“ uzavřel železný levý bek, jenž v minulém ročníku nevynechal jediný duel druhé ligy či baráže.

JAROSLAV GALBA