Utkání začalo na poměry Líšně až možná příliš v klidu. Nestává se často, aby diváci neviděli v úvodních deseti minutách jednu, dvě či tři šance. Souboj s Chrudimí za své vzal v sedmnácté minutě.

Domácí záložník Václav Minařík se proháčkoval hostující obranou a už se řítil sám na gólmana, jenže chrudimský zadák Jakub Krčál zatáhl za ruční brzdu a putoval předčasně do sprch.

Líšeň sice následně z výhodné standardní situace gól nevstřelila, ale nemusela příliš smutnit.

Klasickou branku do šatny dal muž prvního dějství Minařík, který efektivní patičkou v nepřehledné situaci uklidil míč do sítě.

Po změně stran se domácí celek snažil hru kontrolovat s cílem přidat druhou pojišťovací branku. S tímhle úkolem přišel na trávník Ondřej Vintr.

Nejprve sice v tutovce selhal, ale v sedmašedesáté minutě už se nemýlil, když mu Adrián Čermák naservíroval lahůdkový míč, který právě Vintr z voleje uklidil do branky.

Chrudim se sice nevzdávala, ale Líšeň hru víceméně kontrolovala. Hosté se dostali až v závěru do trojšance, ale líšeňský bek Ondřej Ševčík ve spolupráci s gólmanem Martinem Šustrem natřikrát míč odklidili z brankové čáry.

Klub z východu Brna si tak po podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY připsal šestou výhru, ke které přibalil pět remíz a stejný počet proher. Celkově je z toho po šestnácti duelech třiadvacet bodů s aktivním skórem 31:27.

SK Líšeň - MFK Chrudim 2:0

Poločas: 1:0.

Branky: 42. Minařík, 67. O. Vintr.

Žluté karty: Bačo - Ujec.

Červená karta: Krčál.

Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Vlček.

Diváci: 1 015.

Držení míče: 49 % - 51 %.

Střely celkem: 8:4.

Střely na branku: 3:3.

Rohy: 7:2.

Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bačo, O. Ševčík – Ad. Čermák – Reteno Elekana, Demeter (86. Suchý), Minařík (73. Rolinek), Bednář (46. O. Vintr) – T. Machálek.

Chrudim: Zíma – Řezníček, Krčál, Vencl (81. Drahoš), Hlavsa – Kesner, Hynek (57. Ujec), Janoušek, T. Dostálek (66. Froněk) – Rybička, Vašulín.