Na pravém kraji defenzivy nahradil Ondřeje Sukupa a příležitost nejspíš dostane také v pátek v domácím duelu proti Ústí nad Labem. „Skoro všechny posty máme zdvojené a každý musí bojovat o flek. Doufám, že nastoupím opět a splatím důvěru trenérovi,“ přál si Kotula.

To částečně splnil už v Sokolově, kde v závěru první půle překazil gólovou šanci Marka Červenky. „Spíš šlo o zákrok se štěstím, ale jsem rád, že to tak dopadlo. Když se něco takového podaří, zvedne to hráči sebevědomí. Hlavně jsem měl dobrý pocit, že jsem pomohl týmu,“ sdělil.

Po prvním vítězství opadlo v kabině Zbrojovky napětí a brněnský celek chce přidat další. „Doufám, že to bude jen lepší. Zvládli jsme zápas v Sokolově, který opravdu nebyl jednoduchý. Na dva góly jsme si museli počkat, ale zůstali jsme trpěliví a nakonec je dali. Snad nás to nakopne, každý týden však musíme pracovat, abychom byli na hřišti uvolnění,“ nabádal třiadvacetiletý zadák.

Odchovanec Slovanu Bratislava už se v Brně zabydlel i s manželkou. „Známe všechna zákoutí města. Bydlíme deset minut od stadionu a s manželkou se procházíme po okolí, je to tu velmi pěkné. Cítíme se v Brně velmi dobře,“ liboval si.