Areál přitom ještě na začátku týdne připomínal staveniště. V pátek už se ladily jen poslední detaily a v sobotu už je všechno nachystané. „Ve čtvrtek jsme měli poslední kontrolu. Ta stadion schválila. Splňujeme veškeré parametry,“ poznamenal předseda Líšně Karel Hladiš.

Na sobotním zápase očekává nával fanoušků. „Z čehož mám mírné obavy,“ přiznal Hladiš s tím, že maximální kapacita líšeňského stadionu je tisíc pět set lidí. „Víc než tisíc tři sta diváků si tam ale netroufnu pustit.“

Ilustrační foto.
Schváleno. Fotbalová Líšeň dostala zelenou a chystá se na druholigovou premiéru

Na to, aby vše klaplo, měli v Líšni extrémně málo času. „Nastavení konce sezony MSFL a začátku druhé ligy je, nechci říct deprimující, ale přímo vražedné. Neměli jsme skoro žádný čas. Tomu jsme museli uzpůsobit přípravu a hráči měli pouhé dva týdny dovolené,“ sdělil hlavní trenér Líšně Miloslav Machálek.

Zatímco se postupně prováděly úpravy areálu, líšeňský kouč ladil kádr. „Začátek přípravy byl hektický. Dívali jsme se po posilách. Něco se nám podařilo, něco ne. Jsme rádi, jak se nám mužstvo podařilo doplnit, ale mrzí nás, že někteří hráči, kteří u nás byli na hostování, odešli,“ líčil Machálek.

Do týmu si přivedl jen pět posil. Zaměřil se především na fotbalisty, kteří vynikali v MSFL. Líšeňský kádr naopak opustilo hned šest hráčů.

Fotbalová Zbrojovka. Ilustrační foto.
Úvodní zaškobrtnutí Zbrojovky: málem prohrála, z Vlašimi veze aspoň bod

V přípravě sehrál brněnský celek pět duelů, čtyřikrát vyhrál a jen jednou remizoval. „Výsledky nepřeceňujeme, i když jsme si vedli slušně, ale mnohdy předvedená kvalita hry neodpovídala konečnému skóre,“ upozornil kouč.

V sobotu je na programu ostrý test. „Uvidíme, jak jsme nachystaní,“ podotkl Machálek před líšeňskou premiérou ve druhé lize proti Varnsdorfu. „Soutěž nám ukáže, o čem je. Prakticky s ní nemáme zkušenosti, takže nám to otevře oči,“ doplnil.

Muž, který nejprve Líšeň zachránil v MSFL, aby ji pak dovedl k postupu o patro výš, nabádá své svěřence, aby se soupeře nezalekli. „Na férovku jsme si to rozdali v minulé sezoně v poháru s Karvinou. Třicet minut jsme prokázali, že můžeme hrát s kýmkoliv, pak se projevila kvalita profesionálních hráčů, kteří potrestali naše chyby,“ připomněl Machálek duel, ve kterém Líšeň padla 0:4.

Ilustrační foto.
Čas je pro Líšeň vražedný. Asi se nám nepodaří sehrát, přiznává Machálek

Nyní před jeho mužstvem ční výzva v podobě zdolání Varnsdorfu, který proměnil skoro celý kádr, proto je pro Machálkovu družinu velkou neznámou.