Pětadvacetiletý záložník byl od roku 2018 kmenovým hráčem Pardubic, většinu času však strávil na hostování. Po neúspěšném půlroce ve slovenské Petržalce odehrál poslední dva ročníky v dresu rodné Chrudimi. „Bylo to po sedmi letech, co jsem se do Chrudimi vrátil. Odcházel jsem odtud v šestnácti letech, když jsem dostudoval základní školu. A bylo to příjemné období, skoro se všema jsem se znal, tak jsem si to užil,“ rekapituluje Sokol.

Právě v Chrudimi Sokol s fotbalem začínal, odkopal za ni deset sezon v mládežnických výběrech. Po svém návratu v obou ročnících bojoval s klubem o přežití v druhé lize. „Byl na nás už pak hodně velký tlak, protože jsme před každým zápasem věděli, že nutně potřebujeme získat body. Ale snažili jsme se bojovat,“ popisuje rychlonohý hráč.

Fotbalisté Kuřimi  (v bílém) byli mistrovským Bohunicím tvrdým soupeřem.
Fotbaloví skokani roku? Tým s prvoligovým koučem, pomohlo i spojení klubů

První větší přesun čekal Sokola v roce 2012, kdy přestoupil do brněnské Zbrojovky. Té patřil šest sezon, do A týmu se ale neprobojoval. „Právě proto, že jsem byl ve Zbrojovce jenom v mládeži a dospělý fotbal za ni nehrál, tak se teď těším, že si v Brně zahraju kvalitní soutěž,“ vyhlíží novou sezonu.

Do Líšně přichází Sokol z Pardubic, za které odehrál šestašedesát zápasů, vstřelil i jeden gól, první ligu si však v jejich dresu nevyzkoušel. „Samozřejmě mě mrzí, že jsem si zatím nemohl zahrát v nejvyšší soutěži. Ale takový je fotbal, všichni víme, jak to chodí. Třeba se tam někdy podívám, času mi ještě zbývá dost,“ nevzdává se Sokol.

První přípravný zápas odehrála Líšeň proti slovenské Skalici, po individuálních chybách a neproměněných šancích prohrála 0:2. Foto: Jaroslav Kicl
OBRAZEM: Líšeň na úvod přípravy padla se Skalicí, naskočilo pět nových posil

Brněnský klub pro krajního záložníka nebyl jedinou variantou, vybírat si mohl i z dalších druholigových nabídek. „Pár dní poté, co jsem podepsal smlouvu s Líšní, tak se mi ozvali z Příbrami, že o mě mají zájem. Navíc mě přemlouvali i lidé v Chrudimi, abych tam zůstal. Ale já už se o tom dřív bavil s přítelkyní a byli jsme rozhodnutí, že chceme do Brna,“ vysvětluje.

Před novou sezonou si užil dlouhou letní pauzu, i proto už se těšil na návrat do tréninkového procesu. Do úvodního zápasu proti Skalici nastoupil v základní sestavě, odehrál první poločas. „Je před námi těžká příprava, ale tím si musí projít každý, o to líp pak budeme připravení. Jsem rád, že jsem se dostal právě do Líšně, nečeká mě tady zase až tak moc nového, znám město i většinu kluků z kabiny,“ shrnuje Sokol.