Otloukánek? Kdepak. Svěřenci trenéra Miloslava Machálka sází na ofenzivní styl, který zatím s nováčkovským elánem funguje. Jenže si je třeba dát pozor, jak už upozornil po prvním zápase líšeňský kapitán David Krška. „Pořád je to jen začátek, nemůžeme usnout,“ varoval.

A právě lehké zdřímnutí na začátku duelu v Chrudimi se ukázalo jako dobré varování. Domácí se záhy ujali vedení a šli si za svým cílem. „Jakákoliv ztráta bodů s Líšní bude zklamání,“ nechal se před duelem slyšet chrudimský útočník Petr Rybička.

Promptní vedení jako by domácí uchlácholilo. Do hry se dostala Líšeň a hnala se za vyrovnáním, zároveň otevírala prostory vzadu. „Ukázalo se, že i nováčka nelze podcenit. Byli jsme na zápas nachystaní, ale soupeř se dostával do situací, které jsme ubránili a mohli jsme navýšit vedení,“ sdělil domácí kouč Jaroslav Veselý, který žehral na selhání v koncovce. „Kdyby se nám podařilo vstřelit druhou branku, troufnu si říct, že neprohrajeme,“ líčil.

To po výsledkově nevydařené půlce Líšeňští nepropadali skepsi. „Po obdržené brance se nám nehrálo dobře, chybělo sebevědomí. V kabině jsem nekřičel ani neláteřil. Spíš jsem hráče podporoval ve snaze s duelem ještě něco udělat,“ pravil Machálek pro klubový web.

Do druhé půlky změnil rozestavení z 3-5-2 na 4-1-4-1 a do hry poslal čerstvou posilu na hostování ze Zbrojovky Marka Vintra. A rošády se vyplatily. Už v sedmapadesáté minutě totiž brněnský celek vedl.

Nejprve vyrovnal Krška, který se prosadil i v prvním kole, skóre ve prospěch Líšně překlenul Vintr. „Druhý poločas jsme odehráli naprosto alibisticky,“ bědoval Veselý.

Brňané po změně stran na hřišti dominovali, což dokazuje počet střel ve druhé půli. Zatímco Líšeň jich vypálila deset, Chrudim jen dvě a za celý zápas trefila míč mezi tři tyče jen jednou, což stačilo na gól. Na víc ale ne.

V závěru vítězství hostů korunoval z brejku Martin Rolinek. „Pomohlo nám, že jsme změnili rozestavení a zjednodušili hru. Dvěma góly v krátkém časovém sledu jsme soupeři narušili život a duel dokázali dovést do vítězného konce, za to hráčům děkuji,“ uvedl Machálek.

Po dvou kolech má Líšeň v tabulce čtyři body, ale hned v dalším zápase přijde náročná písemka. Na předměstí Brna totiž dorazí Hradec Králové, jeden z aspirantů na boje o nejvyšší příčky.

MFK Chrudim - SK Líšeň 1:3

Poločas: 1:0. Branky: 4. Janoušek – 53. Krška, 56. M. Vintr, 90+2. Rolinek. Diváci: 1 456. Rozhodčí: Hocek – Blažej, Hock. Žluté karty: Čáp - Minařík, Hlavica, Hladík. Držení míče: 55 % – 45 %. Střely celkem: 5:15. Střely na branku: 1:9. Rohy: 7:3.

Chrudim: Mrázek – Řezníček, Krčál, Vencl, Hlavsa (80. Mastík) – Kesner (C), Sixta, Janoušek, Dostálek (67. Čáp) – Rybička, Ujec (52. Froněk).

Líšeň: Vítek – Bednář, Hlavica, Ad. Čermák, Jeřábek – Minařík (68. Málek) – Reteno Elekana, Hladík, Krška, T. Machálek (77. Rolinek) – Fila (46. M. Vintr).