Při vítězství 3:1 na stadionu v Srbské ulici se gólově prosadil už v úvodní minutě zápasu a doslova zmrazil domácí příznivce. Svou premiérovou branku v soutěžním duelu proti bývalému zaměstnavateli ovšem odmítl oslavit. V obležení spoluhráčů pouze sklopil ruce i hlavu. „Jde pro mě samozřejmě o specifické utkání, odehrál jsem za Zbrojovku dost zápasů a vztah k ní pořád nějaký mám, proto jsem gól záměrně neslavil,“ prohlásil po utkání dvaatřicetiletý zadák.

V pátek si zároveň připsal první trefu v sezoně, když po rohovém kopu Marka Matochy číhal na zadní tyči. Bez osobního strážce pak překonal hlavou brankáře Martina Berkovce. „Tak rychlý gól povzbudil nejen mě, ale celé mužstvo. Ukázali jsme si, že se Zbrojovkou můžeme hrát. Druhá branka nás už uklidnila,“ poznamenal Pašek.

Brněnské fotbalové derby ovládla Líšeň (v bílém), která porazila domácí Zbrojovku 3:1.
Líšeňští fotbalisté obrali v derby Zbrojovku o body, na Srbské vyhráli 3:1

Svěřenci líšeňského kouče Milana Valachoviče tak i bez vykartované ofenzivní opory týmu Jaroslava Málka zareagovali na porážku z minulého kola 1:3 s Vlašimí ziskem tří bodů. „Po tom neúspěchu šlo samozřejmě naše sebevědomí dolů, ale tenhle zápas nás zase vrací zpátky a ukázali jsme charakter mužstva,“ zdůraznil zkušený fotbalista.

Líšeňští se po skalpu druholigového lídra vrátili na druhou pozici tabulky a znovu vytvořili na jejím čele tandem se Zbrojovkou. „Dva brněnské kluby na prvních dvou místech? Jsem spokojený,“ usmíval se Pašek.

A přestože k první příčce a současně přímému postupu do vyšší soutěže mají líšeňští hráči stále devět bodů daleko, barážové pozici jsou opět blíž. Třetí Vlašim na ně ztrácí tři body, dvojice Varnsdorf a Sparta B pak čtyři. Všechny celky však mají aktuálně o zápas míň. „Byli bychom alibisti, kdybychom na baráž nemysleli, díváme se po předních místech a lákají nás, ale jaro je ještě dlouhé a můžeme prohrát kdekoli,“ dodal Pašek.