Právě Sokola ovlivnila letní taktická změna možná nejvíce. V minulé sezoně totiž nastupoval na levém křídle, v novém systému 3-2-4-1 obstarával z pozice pravého wingbeka sám celý kraj hřiště. Líšni ale úvod ročníku nesedl, proto se vrátila k tradiční formaci.

Sedmadvacetiletý hráč se tak vrátil na post levého záložníka. „Určitě mi není jedno, jakou nohou kopu, levou mám mnohem silnější než pravou. Proto se mi rozhodně hraje líp na levém kraji hřiště, s Lutonským si tam dokážeme vyhovět. Navíc jsme na kraji dva, zatímco ve druhém rozestavení jsem byl na lajně sám a nemohl jsem si s nikým pomoct,“ hodnotí Sokol.

Právě on se výrazně podílel na výhře Líšně nad Kroměříží 1:0. Ve čtyřicáté minutě se v pokutovém území soupeře dostal k míči, místo střely ale zvolil přesnou přihrávku na Marka Poláška, který vstřelil vítězný gól. „Balon letěl přes kroměřížského obránce a když pak odskočil, tak jsem hned věděl, že budu ještě přihrávat pod sebe. Už jsem byl z úhlu a navíc přede mnou byl gólman, tak jsem zkusil naslepo nahrát a byl tam Poli, který to trefil přesně,“ rekapituluje bývalý hráč Zbrojovky nebo Pardubic.

Svěřenci kouče Milana Valachoviče si tak připsali druhé těsné vítězství v řadě a dali vzpomenout na minulé ročníky, kdy také často vyhrávali o jediný gól. „Vždy po nás kouč chce, abychom hráli ze zajištěné obrany a pak chodil do brejků. Chceme být aktivní, někdy to vyjde, jindy ne. Když vyhrajete 1:0, tak si toho ceníte víc než vítězství 4:0, a naše zápasy jsou většinou o jednou dvou gólech,“ tuší Sokol.

Výhra Líšni opět výrazně pomohla, po úvodním trápení ve spodku druholigové tabulky totiž poskočila už na osmé místo. „Kdybychom prohráli, tak jsme zase jen pár bodů od sestupové pozice, takže jsme rádi. Zároveň ale tušíme, že až budeme hrát na Dukle, tak podobný výkon rozhodně stačit nebude, musíme přidat,“ varuje ofenzivní hráč.

Právě výběr trenéra Petra Rady čeká na Brňany v posledním kole před reprezentační pauzou, na hřišti druhého týmu tabulky se představí v sobotu od dvou hodin odpoledne. „Musíme zahrát daleko lépe než proti Kroměříži. Je nutné být mnohem aktivnější, abychom tam něco uhráli. Vždy chceme vyhrát, proto ten fotbal děláme, ne vždy se to však podaří. Musíme ale alespoň utkání odjezdit,“ burcuje Sokol.

Ten zároveň vítá, že do druhé ligy v poslední době zamířilo hned několik zajímavých hráčů z ciziny, například Líšeň posílili srbský obránce Dušan Jokovič a chorvatský záložník Antonio Mionič. „Je super, že druhá nejvyšší soutěž přitahuje zájem cizinců, musíte ale mít i takového majitele, aby podobné hráče do klubu přiváděl. Liga je díky tomu určitě i sledovanější, než tomu bylo třeba před pěti lety,“ dodává křídelník.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...