Na trávníku strávil pětačtyřicet minut. „Nastříleli jsme pět branek, ale dvě zbytečné zase dostali a tomu se dalo předejít. S tím spokojení nejsme. Byl to ale jen první zápas a na hřišti jsem se cítil dobře. Kluci, co odehráli celé utkání, se jistě unavili víc. Potřebujeme řádně trénovat. Čeká nás hodně tvrdé práce,“ poznamenal urostlý obránce.

Z utkání zatím nic nevyvozuje. „Když se vyhrává, únava odchází rychleji a líp se mi trénuje. Je to super pro psychiku. Na druhou stranu vždy zkresluje, když soupeř zkouší nové hráče. Navíc jsme hráli na umělé trávě. To těžko prozradí, jak si povedeme na jaře. Loni jsme Tipsport ligu vyhráli a sezona dopadla špatně,“ připomněl sestup z nejvyšší soutěže.

Po podzimu ve druhé lize je pak Zbrojovka až sedmá. „Je v tom nejspíš víc faktorů. Soupeři se proti nám často zatáhli. Vždy je jednoduší bořit než tvořit a některé týmy se zkrátka schovají a čekají na brejk. Mají to tak dané a s tím se musíme poprat. Proniknout do obrany a vstřelit góly. S aktivní hrou můžeme přehrát každého soupeře. Jen je potřeba se vyvarovat zbytečných chyb a získat klid v koncovce,“ zdůraznil.

Pavlíkova čísla

Statistiky v této sezoně:
12 odehraných zápasů
911 minut na hřišti
0 vstřelených branek
0 asistencí
4 žluté karty

Nyní se musí vypořádat se zimní přípravou. S týmovými tréninky začali Brňané v pátek, do té doby se každý hráč připravoval samostatně. „Individuální plán nebyl udržovací, ale obsahoval i velice výživné běhy. Takže jsme teď mohli rovnou začít naplno. Běháme s balonem na hřišti a trénujeme formou různých her a cvičení. To baví každého. Nikdo nechce sám běhat někde po lese, i když občas to není špatné. Pohromadě se každopádně trénuje líp,“ sdělil.

Zápas proti Znojmu mu přinesl výraznou změnu. Před výpady soupeřů nestřežil brankáře Dušana Melichárka, ale mladého Pavla Halousku. Právě ten se s dalším odchovancem Zbrojovky Jiřím Floderem popere o post brněnské jedničky. „Kluci se snaží. Jirka na podzim trénoval v Brně, ale zápasy chytal v Kroměříži. Je dobře, že byl vytížený. Pavel s námi také trénoval a představil se v pohárových duelech. Je to mezi nimi. Mají velkou šanci se do brány dostat. Záleží, jak ji uchopí a zamakají na sobě,“ uvedl jednatřicetiletý hráč.

Kariéra:

2007–2009 Ostrava
2009–2010 Kasimpasa (tur.)
2010 (hostování) Samsunspor (tur.)
2010–2011 Karviná
2011 Hlučín
2011–2016 Senica (slov.)
2016–2017 Myjava (slov.)
2017–dosud Brno

V Brně tak fanoušci dost možná budou držet palce mladému brankáři a nikoli zkušenému harcovníkovi, jakým byl Melichárek. „Dušan byl komunikativní. Obranu si organizoval. Teď s tím mladým klukům chceme pomoci. Fotbal je o kolektivu, musíme táhnout za jeden provaz,“ vyhlásil Pavlík.

Ten před angažmá na jihu Moravy oblékal dres Karviné, Ostravy či dokonce turecké Kasimpasy. Nejvíc startů si ale připsal za slovenskou Senici. Stihl jich 165. „Slovenská soutěž má kvalitu, ačkoli některé zápasy vypadají méně atraktivně. Dobrý fotbal momentálně hraje třeba Slovan Bratislava. Žilině se daří dlouhodobě,“ prokázal přehled.

Díky tomu může srovnávat. „Česká druhá liga je bojovnější než naše první i než slovenská soutěž. Některé celky zde zkrátka hrají na defenzivu. Každopádně věřím, že se nastartujeme a jaro se podaří,“ uzavřel.

Další zápas za Brno odehraje ve středu proti Táborsku v půl jedenácté dopoledne v Líšni.

JAROSLAV GALBA