„Byl jsem překvapený, když mi trenér řekl, ať se připojím k áčku, ale jsem za to rád. Považuju se za typ hráče, který se chce pořád někam posouvat. Za čtyři body jsme rádi, před zápasem s Jihlavou jsme si říkali, že už můžeme vyhrát a i bod proti Vyškovu je dobrý vzhledem k tomu, že se pohybuje nahoře a hraje o postup,“ přesvědčuje rodák ze slovenské Skalice.

Jak proti Jihlavě, tak v Drnovicích s Vyškovem ho trenér Kříž vystřídal v šestapadesáté minutě. „Proti Jihlavě mě trenér stáhl, protože se hrálo ve středu a my předtím v neděli odehráli důležitý zápas s Lanžhotem (béčko Zbrojovky v duelu o prvního místo vyhrálo 1:0 – pozn. red.). Nejsem už zvyklý hrát v takovém intervalu. Proti Vyškovu jsem střídal z taktických důvodů. V béčku beru hru víc na sebe, mám na všechno víc času, v áčku je třeba hrát jednodušeji,“ podotýká Štepanovský, který před nečekaným comebackem naposledy nastoupil v ligovém utkání za A tým Zbrojovky 14. května 2022 v posledním zápase tehdejšího ligového ročníku. Po remíze 1:1 s Táborskem Brňané oslavili postup do FORTUNA:LIGY.

Michal Gulaši se po roce v Českých Budějovicích vrací do Brna.
Očekávaný návrat Guliho do Komety: Chci dokázat, že na to mám, říká

Pro Štepanovského pak v brněnském kádru nezbylo místo a tak putoval do slovenského druholigového Komárna, odkud se loni v létě vrátil do béčka Zbrojovky s mizivou nadějí na to, že se v Česku vrátí k profesionálnímu fotbalu.

I proto se vrhnul na studium kondičního tréninku. „Trenér Kříž ale ví, co ode mě čekat a vzal mě do áčka jako impulz pro kabinu, abych kluky trochu nabudil,“ popsal slovenský fotbalista.

Nyní je na roztrhání. Vždyť od 14. do 21. dubna odehrál v sedmi dnech čtyři zápasy, dva za A tým a dva za béčko, kde taky plní roli asistenta trenéra.

Kouč Kříž se Štepanovským počítá i nadále v A družstvu. „Jsem s ním stoprocentně spokojený. Je výborný do kabiny, kluk hecíř. Naskočil do toho hned a popasoval se s tím dobře. V úterý se bude normálně hlásit na tréninku áčka,“ přesvědčoval Kříž po utkání s Vyškovem.

Bohuničtí fotbalisté (v červeném) v záchranářském souboji doma podlehli Uherskému Brodu 0:1.
Problém Tatranu? Nezvládá záchranářské duely. Pro souboj s lídrem přišel o kouče

Štepanovský hodlá fotbalové v kariéře pokračovat i po skončení sezony. „Ještě další rok chci hrát v béčku a k tomu plnit roli asistenta trenéra se zaměřením na kondiční přípravu, kterou už teď týmu chystám,“ dodal matador.

Nejprve ale Zbrojovku čeká v sobotu od šesti hodin večer domácí zápas druhé ligy proti Opavě a tentokrát už překvapí málokoho, pokud Štepanovský znovu nastoupí za první tým.