Do tréninku se Líšeň vrátila minulé pondělí. „Na některých klukách bylo vidět, že je nemoc zasáhla a hůř se dostávali zpátky do zátěže. Těžké to bylo ale i pro nás, co jsme měli negativní testy, v karanténě jsme byli všichni. Deset dní byla dlouhá doba a strávili jsme ji jen sezením na zadku. Teď už všechno vypadá dobře,“ řekl líšeňský útočník Tomáš Machálek.

Po návratu na hřiště pracovali především na nabrání fyzické kondice. „První tři dny byly opravdu náročné. To je ale pokaždé, když se vracím po nemoci. Byli jsme deset dní zavřeni doma a skoro nic jsme nedělali. Fyzička docela ubyla, proto jsme ji museli hned dohnat,“ pravil líšeňský kapitán Ondřej Ševčík, jenž byl jedním z pozitivně testovaných.

Poslední utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odehráli líšeňští fotbalisté 3. října na hřišti pražské Dukly, kde dostali branku v 95. minutě a remizovali 2:2. Termín dalšího mistrovského duelu je neznámý. Profesionální fotbalové soutěže ale nezačnou dřív než sedmého listopadu. „Už moc času na odehrání zápasů ani nezbývá, protože to brzy omezí i počasí. Ve druhé lize není povinné vyhřívání trávníku, a to by bylo pak složité hrát,“ líčil asistent líšeňského trenéra Leoš Kalvoda.

Přitom Ligová fotbalová asociace intenzivně usilovala o obnovení druhé ligy už na začátku listopadu, jenže veškerá jednání jsou nyní u ledu. „Současná situace je pro všechny nepříjemná, navíc jeden den se něco řekne, pak se stane faux pas a najednou všechny domluvy s ministrem jsou pasé. Vůbec nevíme, co bude, nebo nebude,“ podotkl Machálek.

Přesto Brňané trénují stejně jako před přerušením soutěží. „Jsme připraveni okamžitě naskočit do zápasu. Hráčům akorát chybí herní praxe, ale tréninky máme podobné jako v soutěži,“ přiblížil Kalvoda.

Jeho svěřenci i v době nejistoty motivaci do tréninku neztrácejí. „Jsme placení profesionálové a peníze si musíme zasloužit. Samozřejmě zápasy jsou pro nás koření a zároveň platy máme nastavené tak, abychom měli motivační složku a prémie za body jsou velká část platu, o kterou jsme teď ochuzeni,“ poznamenal Machálek.

Líšeň je v letošní sezoně po šesti odehraných zápasech neporažená. Se dvanácti body se nachází na třetím místě, přičemž na vedoucí Hradec Králové ztrácí dva body. „Pauza nám asi uškodí, protože jsme se nakopli na vlnu dobrých výkonů. A když teď začneme hrát, půjdeme do zápasů od nuly jako na začátku,“ dodal Kalvoda.