Zbrojovka přitom na Hané nezačala vůbec dobře, v sedmé minutě už poslal Nigerijec Yunusa Muritala Sigmu do vedení. „Prvních dvacet minut bylo velmi špatných, tam to bylo na ručník. Kdybychom prohrávali 0:2, nemohli bychom se divit,“ uznal hostující stratég.

Ve třicáté minutě Zbrojovku vrátil do zápasu Jakub Řezníček, jenž se trefil i v minulém zápase s Vlašimí. Obrat dokonal v šestašedesáté minutě Roman Potočný. „Naše hra se zlepšila, podařilo se nám stav srovnat a pak i otočit, ale v závěru už jsme zase byli pod tlakem a modlili se, aby byl konec,“ neskrýval Klusáček.

Fotbalisté Bohunic načali sezonu výhrou 8:0.
Snový start sezony. Bohunice připravily na Hané domácím demolici

Kaňkou na vítězném utkání je zranění záložníka Adama Fouska, který musel hřiště předčasně opustit. „Udělal špatný pohyb. Má něco s přitahovačem, okamžitě musel jít ze hřiště,“ přiblížil trenér.

Čtvrtou Zbrojovku nyní čeká náročný týden. U ve středu od šesti hodin večer přivítá Duklu Praha, v sobotu pak zajíždí do Táborska. „Bude to pro nás o to těžší, protože jsme museli nechat na hřišti některé hráče déle. Hrajeme za tři dny a další zápas zase za tři dny. Teď bude důležitá regenerace, abychom zápas s Duklou zvládli,“ uzavřel Klusáček.

SK Sigma Olomouc B – FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
Branky: 7. Muritala – 30. Řezníček, 66. Potočný.
Rozhodčí: Opočenský – Dobrovolný, Šafránková.
ŽK: Potočný, Jambor (oba BRN).
Diváci: 735.
Olomouc B: Digaňa – Coufal, Matys, Vepřek, Cahel – Dele (89. Jaja), Spáčil (72. Fabiánek) – F. Uriča (72. A. Uriča), Langer, Amasi (72. Šíp) – Muritala (63. Mikulenka). Trenér: Tomáš Jantoka.
Brno: Berkovec – Nový, Endl, Toml, Divíšek – Kronus (86. Granečný), Texl (87. Hamza), Jambor, Smejkal (64. Fousek, 71. Hladík), Potočný (86. Koželuh) – Řezníček. Trenér: Luděk Klusáček.