Jak jste přijal nabídku k trénování?
Samozřejmě určité překvapení to bylo, ale příjemné. Vždycky jsem všude říkal, že jsem Zbrojovák, je pro mě čest jít trénovat A tým Zbrojovky.

Co chcete změnit, aby tým začal vyhrávat?
Jdu do toho s tím, že mám nastavené určité principy a tréninkové procesy, které mám vyzkoušené s dorostem a které chci předat hráčům. Ať už jde o chování v obranné a útočné fázi, aby hráči věděli, jakou mají zodpovědnost, jaké jsou jejich povinnosti.

Měl jste čas zanalyzovat, kde byly rezervy ve hře Zbrojovky?
Úplně jsem si to ještě nezanalyzoval, většinu zápasů jsem ale sledoval. Viděl jsem tam jisté rezervy v určitých věcech. Ať už jde o chování po ztrátě a zisku míče, kam nabíhat, co dělat, jak napadat. To jsou věci, na kterých budeme pracovat.

Do konce září je přestupové okno, budete tlačit na případné změny?
Jsem ve stádiu, kdy si hráče sám vyzkouším, uvidím, jak budou schopni reagovat v tréninku, co dokážou v zápasech. Na základě toho pak s vedením klubu vyřešíme, jestli nějaké posily pro nás mají smysl, nebo jestli máme kádr natolik dobrý, že posily nepotřebujeme. 

Ilustrační foto.
Zbrojovka i po změně kouče věří v postup. Máme sílu porazit každého, tvrdí Požár

Můžete jmenovat posty, které byste případně v týmu rád obměnil?
Myslím si, že moc posil potřebovat nebudeme. Věřím tomu, že právě díky tréninkovému procesu se posuneme o kousek dál i s hráči, které máme.

S čím do angažmá jdete?
Vyhrávat chceme všichni, protože je to sport. Chci, aby kluky fotbal bavil, abychom soupeře přehrávali a byli lepším týmem. A samozřejmě věřím, že když tyto atributy splníme, budeme i vyhrávat.

Je podle vás reálné, že Zbrojovka i přes bodovou ztrátu bude bojovat o baráž?
Věřím, že to reálné je. Myslím si, že máme tým, který je schopný podávat lepší výkony.

Co jste stihl od svého jmenování?
Novinku jsem se dozvěděl v sobotu večer, kdy jsme měli informativní schůzku. V neděli jsme měli s vedením poradu, na níž jsme si řekli něco o kádru. Stačil jsem si osvěžit, jak vypadá, protože většinu kluků znám.

Jaká byla nálada na tréninku?
Myslím, že dobrá. Náladu hodnotím podle toho, že když trenér křičí a nutí hráče, tak je to špatně. Mně se na prvním tréninku povedlo, že jsem stál a díval jsem se, jak kluci hrají. Když to takto funguje, je to v pořádku.

Jaký bude váš přístup k hráčům?
Každý hráč je individualita, s každým musíte jednat jinak. Je důležité, abychom vnímali principy, na kterých pracujeme. Je důležité si uvědomit, že svůj výkon dáváme ve prospěch týmu.

Na snímku Jan Polák.
Speciálně jsem duel nevnímal, říká po vítězství nad Zbrojovkou Polák

Někteří hráči vám rostli pod rukama, takže víte, co od nich očekávat. Je pro vás příjemné, že můžete pracovat s těmi, které jste trénoval?
Hráči, které znám, to nemají o nic jednodušší. Všichni musejí ukázat, že mají na to, aby hráli. Musí neustále pracovat na svém rozvoji a posouvat se dál, ne stagnovat.

Jak vnímáte fakt, že hned ve čtvrtek jedete na hřiště předního týmu soutěže Ústí nad Labem?
To je realita, s tím já nic neudělám. Nemyslím na to, jestli jde o výhodu, nebo nevýhodu.

Výběr spolupracovníků byl rychlý?
Moje volba byla od začátku jasná, Petr Maléř se mnou pracuje, dává mi zpětnou vazbu, má spoustu zkušeností. Martin Doležal má na starosti brankáře v celém klubu a jsem rád, že se na tuto pozici vrátil.

Musíte pustit své další pracovní úvazky?
U mládeže určitě, to se časově nedá stihnout. Domluvil jsem se s vedením, že budu mít přesah k mládeži tím, že trenérům dám zpětnou vazbu. Pokud bychom zastavili nastavený proces, vychováme hráče spíš pro divizní celky než pro A tým, a to nepotřebujeme. Budu s trenéry neustále komunikovat a vše konzultovat, jak jsem to dělal doteď.

Fanoušky znáte, budete pod velkým tlakem. Jste připravený, že si něco vyslechnete?
Jestli jsem připravený, se ukáže, až nějaký negativní tlak nastane. Věřím tomu, že se nedostaneme do takového stavu, aby vznikl, a že divákům nabídneme trochu něco jiného.

Trenér Roman Pivarník mluvil o nelogických chybách v utkání v Prostějově. Co jste si o nich myslel?
Kdo hrál fotbal na vyšší úrovni, ví, že ne-logické chyby vznikají v případě, že hráči mají v hlavách jiné věci než fotbal. Příčinu vidím v tom, že si připouští negativní tlak víc, než je zdrávo, a pak se to na nich odráží. Chci spíš v hráčích živit pozitivní tlak v podobě vnitřní motivace, po kterém se dostaví i výsledky.

Adriel D'Avila Ba - nová posila karvinských fotbalistů.
Na podpis jako na svatbu. Posila z Pobřeží slonoviny dorazila do Karviné stylově