Místo nedělních šesti hodin zvolilo vedení klubu pátek v sedm večer. „Pobavili jsme se o tom a většina hráčů je pro. Věřím, že i pro fanoušky bude taková změna atraktivní. Bude to něco jiného v porovnání s posledními roky,“ sdělil brněnský obránce Pavel Eismann.

Vedení klubu vedle diváckého pohledu zohledňuje i sportovní. Chce totiž zápasy áčka hrát před duely rezervního celku do třiadvaceti let, který nahrazuje juniorku a čeká ho start v divizi. „Chceme, aby hrál po prvním týmu. Zároveň si myslíme, že páteční termín je optimální pro fanoušky,“ uvedl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Ceník vstupné na Brno
• permanentka věrnostní: 1100 Kč (po předložení permanentky z loňské sezony)
• permanentka nová: 1300 Kč
• permanentka studentská: 750 Kč (po předložení ISIC karty)
• permanentka senioři: 750 Kč (nad 65 let věku)
• vstupné jednorázové: 100 Kč
• klubové sedadlo jednorázové: 400 Kč
• klubové sedadlo celosezonní: 4000 Kč
• vstupné zdarma: osoby ZTP, ZTP/P, děti do 160 cm v doprovodu dospělé osoby

Brněnský klub sice oddělí hráče prvního a druhého týmu, ale budou úzce propojené. „V béčku hodláme primárně pracovat s kmenovými hráči druhého týmu, ale vždycky je lepší mít připravenou druhou možnost. Máme mladé a šikovné hráče, dostávají prostor v přípravě a nevypadají špatně, někteří jsou konkurenceschopní. V sezoně můžou zasáhnout určitou minutáží za áčko a přitom budou připravení na celý zápas druhý den či za dva dny,“ podotkl manažer.

Názory brněnských příznivců se na změnu termínu rozcházejí. Jedné části vyhovuje, že navštíví i jiná střetnutí. „O víkendu hrají všechny nižší soutěže, takže pátek večer nebo neděle večer je dle mého názoru dobře,“ uvedl například Roman Chlupar na facebookovém profilu iniciativy Věříme Zbrojovce.

Páteční termín však může připravit o domácí utkání část fanoušků, která pracuje ve směnném provozu. „Mě změna nevyhovuje. Z celého podzimu se dostanu na tři zápasy, jinak mám odpolední,“ litoval na stejném profilu Stanislav Ráček.

Pátky navíc patří i hokejové extralize, v základní části se zatím kryjí dva domácí duely Komety a Zbrojovky. „Samozřejmě hraje roli víc hledisek. Myslím, že optimální varianta neexistuje, ale pátek nemusí být špatný,“ přemítal Požár.

Ovšem záleží, kolik utkání zahrne do svého programu televize, protože v takovém případě původně stanovený termín nic neznamená. „Je zapotřebí vnímat, kolik utkání v pátek skutečně odehrajeme. Myslím, že v uplynulé sezoně jsme i s baráží byli v televizi snad dvanáctkrát. Počkáme, jak se termíny změní v návaznosti na vysílání,“ připomněl sportovní manažer.

Pokud druholigový duel odehraje Zbrojovka v pátek, užijí si její hráči aspoň klidnější závěr týdne. „Sice máme druhý den regenerační trénink, ale jinak vychází skoro celý víkend volný, což je fajn. Věřím, že páteční termín lidi přivede, záleží však na našich výsledcích, od toho vše odvíjí. Doufám, že budou dobré,“ přál si Eismann.

K další přípravě nastoupí se svými spoluhráči v sobotu v jedenáct hodin dopoledne v Zastávce u Brna proti Jihlavě.