Byť je to ostřílený útočník Líšně, nechybí mu ani zkušenosti s pozicí záložníka. Křídlo hrál i za Opavu, kde ještě před příchodem do Brna odehrál tři sezony. „Trenér Valachovič se mnou konzultoval. Na pozici krajního záložníka jsem hrál několikrát v Opavě, takže jsem s tím žádný problém neměl,“ povídá o svých zkušenostech líšeňské křídlo.

Zároveň ale přiznává, že útok mu vyhovuje víc. „V pozici útočníka se cítím lépe, ale na druhou stranu jen v systému, ve kterém jsou útočníci dva. Ve chvíli, kdy jsem tam jediný, už to tak dobré není,“ popisuje.

Miloslav Machálek, nový trenér brněnské Zbrojovky, to podle syna Tomáše vidí stejně. „S taťkou jsme pořád v kontaktu, vídáme se často. Změna ho zaujala, ale je také toho názoru, že mi víc vyhovuje pozice útočníka. Nějak víc do toho ovšem nemluví,“ říká o své fotbalové rodině Machálek.

close Pro zvětšení klikněte. info Zdroj: DENÍK zoom_in Jestli byla změna nového kouče dobrý tah, nechává na ostatních. „Trenér Valachovič má určitý systém, který chtěl k nám do Líšně přivést. Pár věcí se pro mě určitě změnilo, úplně typický krajní záložník však nejsem. Jestli to bylo rozhodnutí dobré nebo špatné, už musí posoudit diváci,“ uvádí devětadvacetiletá záloha.

Už v sobotu si chce Tomáš Machálek spravit chuť po posledním utkání, ve kterém Líšeň podlehla na hřišti pražské Dukly 2:4. Ve čtvrt na jedenáct dopoledne vyzve v patnáctém kole sedmý Třinec, který v minulém zápase remizoval 2:2 na stadionu posledního Sokolova. „Do Třince jedeme s otevřeným hledím. Ničeho se neobáváme, ale jedná se o kvalitního soupeře, ke kterému máme určitý respekt. Hrajeme venku, čekají nás poslední dvě kola a nemáme co ztratit. Popereme se o co nejlepší výsledek,“ komentuje Machálek vyhlídky před zápasem v Třinci.

Přestože šestnácté kolo mají druholigové týmy na programu až za dva týdny kvůli reprezentační přestávce, Líšeň poslední utkání podzimu sehraje doma proti Chrudimi už příští sobotu. „Nápad s reprezentační přestávkou v předposledním kole mi smysl nedává, jsem rád, že se to takhle upeklo. Bude nám sice chybět Martin Zikl, který jede s národním mužstvem do dvaceti let, ale pokusíme se to zvládnout i bez něj,“ popisuje Machálek.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ