Dvacetiletý záložník odehrál proti východočeskému celku devadesát minut. „V tréninkovém procesu se jeví dobře, ani k jeho výkonu nemám zásadní výhrady a dovedu si představit, že budeme spolupracovat i nadále. Teď to záleží na vedení a na dohodě klubů,“ řekl pro klubový web brněnský kouč Richard Dostálek.

V nominaci na zápas totiž ještě nefiguroval navrátilec Pavel Zavadil, třiačtyřicetiletý záložník se připojil do tréninku se Zbrojovkou v úterý. „Ještě v úvodu přípravy doháněl manko. Na očkování byl Honza Moravec, individuálně trénuje Jakub Šural,“ poznamenal k dalším abcencím Dostálek.

V Pardubicích chyběl i lídr z loňské sezony Pavel Dreksa, stoperskou dvojici od úvodní minuty vytvořili Lukášové Kryštůfek a osmnáctiletý talent Endl. Zato do základní sestavy se dostal Adam Fousek, jehož budoucnost ve Zbrojovce je nejistá.

V sedmnácté minutě se ofenzivní záložník ovšem zranil a nahradil ho Peter Štepanovský. „Adam jde v pondělí na vyšetření, snad to nebude nic vážnějšího,“ doufá Dostálek.

Ve 27. minutě na sebe upozornil navrátilec z hostování Michal Ševčík, který v jarní části minulé sezony oblékal dres Jihlavy. V ní v jedenácti zápasech dal jednu branku. V zápase s Pardubicemi se po jeho zaseknutí míče a následné přihrávce prosadil Jakub Přichystal. „O Michalovi víme, že má zajímavou kličku a v takových situacích je jeho přednost. Teď je to o tom, aby ho podobné povedené momenty nastartovaly a aby pokračoval v poctivé práci v tréninkovém procesu,“ pravil Dostálek.

Na něj gólově navázal v 55. minutě jedenadvacetiletý záložník Martin Sedlák, jehož našel v pokutovém území svým centrem levý obránce Damián Bariš.

Sedlák, který loni odehrál na hostování v třetiligové Kroměříži jen osm zápasů, se dostal do šance hned vzápětí. Z dobré pozice trefil jen brankářovu pravou nohu.

Domácí fotbalisté se střelecky neprosadili, brankáři Jiří Floder i Martin Berkovec udrželi nulu. „Kladli jsme důraz na organizaci hry, chtěli jsme působit jako organizovaný mančaft, zodpovědně pracující do defenzivy. To se nám celkem povedlo, zajímaví jsme byli i v kombinaci, měli jsme dobré přihrávky, náběhy," uvedl Dostálek.

Na hřiště vyslal Dostálek společně s jeho novým asistentem Jozefem Dojčanem dvacet hráčů. Mezi nimi se objevili především navrátilci z hostování jako Ševčík, Sedlák, Martin Zikl, Claude Lhotecký nebo David Moučka.

Další utkání odehraje Zbrojovka příští sobotu na hřišti prvoligové Olomouci. V jejím dresu se pravděpodobně objeví i Antonín Růsek a Jan Sedlák, kteří do Sigmy dorazili už na start přípravy. Hanáci si v prvním přípravném duelu poradili v sobotu s nováčkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z Vyškova, který porazili 3:0.

Pardubice - Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
Branky:
27. Přichystal, 55. M. Sedlák.
Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Matoušek.
Diváci: 350.
FK Pardubice:
1. Poločas: Markovič – Halász, Vujcić, Toml, Prosek – Červ – Sychra, Beran, Solil, Sokol – Lee.
2. Poločas: Markovič – Sekera, Šejvl, Kubart, Kurka – Ramos Junior – Dufek, Šimek, Vít, Cienciala – Huf.
Zbrojovka Brno: Floder 46. Berkovec) – Bariš, Kryštůfek (63. Černín), Endl (46. Hlavica), Kosek – Texl (63. Moučka), Čermák (46. Jambor) – Přichystal (63. Zikl), Ševčík (63. Lhotecký), Fousek (17. Štepanovský) – Hladík (46. M. Sedlák).